IZRĀDE: Pauļuks. Rāmji
image
02.03.2019 13:00
2. martā plkst. 13.00 izrādē “Pauļuks. Rāmji” LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS atkal atgriezīsies stāsts par leģendāro gleznotāju Jāni Pauļuku (1906–1984).

“Es gribētu jums tomēr pastāstīt, kādos es esmu ieskatos par glezniecību. Es uzskatu, ka tikko mēs dzimstam, katram mums ir tiesības elpot. Kas ir cilvēks? Cilvēks ir tas, kurš spēj otra dvēselē ieurbties tik dziļi, kā vien grib, un, jo dziļāk esmu ieurbies, jo man lielākas tiesības rādīt to, ko es redzu, bet, ja citi to neredz, tad viņi nostājas pret mani, pret katru portretējamo, ko es radu.” (Jānis Pauļuks)

 

Režisore Inese Mičule stāsta: “Visos laikos ir bijuši spēcīgi cilvēki, kuri ar saviem uzskatiem un darbībām atspoguļo laikmeta pretrunas, provocē sabiedrību, liek tai paskatīties no cita leņķa un izvērtēt autoritātes, valsts iekārtu, norises sabiedrībā, politikā u.tml. Tas ir bijis un būs “veselīgi” jebkurā periodā, ar jebkuru valsts iekārtu un sabiedrības sociāli politisko līmeni. Jānis Pauļuks bija šāds cilvēks pirms vairāk nekā 30 gadiem, bet stāsts par viņu būtībā būs stāsts par mūsdienām un iespēja šobrīd ieliet mazliet “eļļu ugunī” mūsu nereti kūtrajai attieksmei pret norisēm valstī un ar mums pašiem.”

 

Režisore: Inese Mičule

Jāņa Pauļuka lomā: Kaspars Znotiņš

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Ieva Kauliņa

Video: Uldis Jancis

Gaismu mākslinieks: Rauls Lorencis

 

NORIES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Biļetes: www.bilesuparadize.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Laila Baumane, izrādes “Pauļuks. Rāmji” producente

T: (+371) 29 470103

E: baumane.laila@gmail.com

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes