SARUNAS MUZEJĀ: Māksla sabiedriskajos interjeros
image
09.05.2019 18:00
Tikšanās ar dizaina un arhitektūras kritiķi Kristīni Budži un izstādes “Lidija Auza. Glezniecība” kuratori Ilzi Putniņu.

Vai mākslas pagājušā gadsimta 70. gadu publiskajā telpā Latvijā bija vairāk nekā citos laikos, vai tā bija citādāka, kādi bija tās tapšanas priekšnoteikumi un spilgtākie piemēri?

 

Dizaina un arhitektūras kritiķe Kristīne Budže aicina uz plašāku sarunu par mākslas ietiekšanos publiskajā telpā - sabiedriskajos interjeros.

 

Visiem, kas līdz šim jau apmeklējuši Lidijas Auzas izstādi, ir bijusi iespēja apbrīnot monumentālos sienas panno, ko viņa veidojusi tagadējās Talsu novada domes ēkai. Tas un citi mākslinieces darbi joprojām uzskatāmi par izcilu arhitektūras un glezniecības sintēzes piemēru, kas racionālajam interjeram piešķir emocionalitāti un papildus vērtību, jo tāda bija Lidijas Auzas cieša pārliecība – ar abstraktām, dekoratīvām formām ir iespējams runāt par nopietnām lietām.

 

"Mākslas darbs ne tikai organizē vidi kā dominante, bet pats kļūst par vidi. Izolētās telpas dimensijas šķietami izjauktas; mākslas darbs nav vairs uzlūkojams ar bijīgu distanci, tas apņem mūs kā arhitektūra un iedarbojas uz jutekļiem kā arhitektūra," tā 1972. gadā rakstīja Ojārs Ābols par tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres darbu viesnīcas Daugava bārā Dzelme.

 

Kristīne Budže studē doktorantūrā Latvijas Mākslas akadēmijā. Pētniecības tēma ir Vara un arhitektūra Latvijā. 1950. - 1959. gads. Pagrieziens uz modernismu. Grāmatu V*X Latvijas arhitektūra kopš 1991. gada un Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju (kopā ar Inesi Baranovsku) sastādītāja. Regulāras publikācijas par dizainu un arhitektūru laikrakstā Kultūras Diena un žurnālā Latvijas Architektūra.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija, kas piedāvā daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt aktuālās izstādes, uzdot jautājumus un diskutēt kopā ar māksliniekiem, dizaineriem, izstāžu kuratoriem, mākslas vēsturniekiem, filozofiem u. tml.

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

 

Izstāžu zāles ARSENĀLS izglītības programmu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

 

NORIES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 716108

E: arsenals@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas