LEKCIJA: Attālinātā novērošana
image
13.02.2020 18:00
Izstādē “Nenorunātās tikšanās” notiks mākslinieka Tailera Koburna (Tyler Coburn, ASV) vieslekcija “Attālinātā novērošana”.

Lekcijā Tailers Koburns stāstīs par savu aktuālo projektu, kurā pēta īpašu spiegošanas metodi, tā dēvēto “attālināto novērošanu”, kuras pamatā ir telepātija un parapsiholoģija.


Lekcijā tiks vēstīts par “attālinātās novērošanas” (angļu val.: remote viewing) vēsturi, īpaši pievēršoties ASV militārajām operācijām un metodes pielietojumam to kontekstā. “Attālinātā novērošana” ar ekstrasensoro uztveri mēģina apgūt kādas nezināmas teritorijas vai objektus. Šo metodi Aukstā kara laikā spiegošanas nolūkos attīstīja gan ASV, gan PSRS. Tās “izveidē” tika iesaistītas personas, kurām it kā piemita telepātijas spēja mentāli pārvietoties laikā un telpā, tādējādi atklājot ienaidnieka teritorijas. Šie “redzējumi” tika fiksēti gan rakstiski, gan zīmējumos, gan pat atveidoti mālā.


Tailers Koburns ir mākslinieks un rakstnieks, kurš dzīvo Ņujorkā. Viņa darbi tikuši eksponēti Pompidu centrā Parīzē, Konsthall Bergenā, Hayward Gallery Londonā; Para Site, Honkongā un Art Sonje Center, Seulā. Viņa teksti publicēti: e-flux journal, Frieze, ArtReview, Dis, Mousse, LEAP un Rhizome.


Lekcija notiks angļu valodā.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS

Torņa iela 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināti visi interesenti

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: 67716108

E: arsenals@lnmm.lv

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās izstādes