SARUNAS MUZEJĀ: 2. sezona – Epizodes / Season 2 – Episodes
image
16.08.2018 18:00
Tikšanās ar mākslinieci Li Bond un mākslas zinātnieci Līnu Birzaku-Priekuli

Tikšanās laikā māksliniece Li Bond (Liena Bondare) pastāstīs par savas daiļrades iepriekšējām "sezonām un epizodēm", kā arī radošo procesu, veidojot nesen atklāto izstādi Season 2 – Episodes. Li Bond personālizstāde. Izstādes kodolu veido vairākas video performances, kurās darbojas viens tēls – linu burkā tērpta sieviete.

 

"Lielākā daļa video filmēta lauku īpašumā, .. kurp dodamies atpūsties no pilsētas trokšņiem un smelties dabas spēku. Dažreiz mūs tur apciemo kaimiņš, pašizolējies dīvainis ar radikāliem uzskatiem. Klausoties, kā progresē fobijas, pāraugot nu jau Putina atbalstīšanā un izteikti agresīvā, bieži rupjā runāšanā, .. pārņem sajūta, ka tā esmu es, kura ir ielauzusies viņa pasaulē, nevis otrādi. Ikreiz aizdomājos, kā būtu, ja līdzīgi radikāli uzskati kļūtu par realitāti, kurā sievietēm tiktu liegta iespēja izglītoties vai būtiski ierobežota brīvība pašām pelnīt sev iztiku, reducējot visu līdz galējībai – reproduktīvajai sievietes funkcijai .. Tā radās iecere privātai performancei, kurā es, tērpusies burkā un rokot zemi savā dārzā, pēkšņi varētu parādīties neaicinātajam viesim,” stāsta izstādes autore.

 

"Sarunas muzejā" ir iespēja daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt izstādi kopā ar mākslinieci Li Bond un Līnu Birzaku-Priekuli, ARSENĀLA Radošās darbnīcas vadītāju. Apmeklētāji ir aicināti ne vien klausīties stāstījumā, bet arī uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā par izstādē izceltajiem jautājumiem – pretrunīgajām politiskajām, sabiedriskajām un līdztekus arī personiskajām pārmaiņām.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

ieejas biļete izstādē (1,50 EUR akcijas “Labā diena” ietvaros)

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. 

T: (+371) 67 716108

E:  arsenals@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas