STARO RĪGA: Audiovizuāls stāsts “Virsotnes”
image
16.11.2018 - 19.11.2018
Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ātrijā (Doma laukumā 6) no plkst. 17.00 līdz 23.00 apmeklētāju uzmanībai tiks piedāvāts audiovizuāls stāsts “Virsotnes”.

Raiņa lugā “Zelta zirgs” stikla kalnā guļ princese, kuru ar savu vara, sudraba un zelta zirgu palīdzību izglābj jaunākais tēva dēls. Princese kļūst par brīvības simbolu, un viņas atmodināšana – cīņa par brīvību. Šis simbols reizē nozīmē dvēseles un garīguma atbrīvošanu, kā arī izsaka katra cilvēka nepieciešamību iziet garīgās attīstības ceļu. Ceļš stikla kalnā nav viegls, bieži ilūzijām un šaubām pilns. Pārvarot sevi un mainoties, ceļš paveras, un ilūzijas atkāpjas.

 

Kas ir tik augsts, cik dziļš var būt? Kas ir tik tuvs, cik tāls var būt?
Nokļūt pie kalniem, klinšainiem un stāviem, gan zilganiem un zaļiem, gan stikla un ledus krāsā. Visbeidzot būt visaugstākā smailē, kur saule nokāpusi savas zemes apskatīt. 

Vai es pats sev tāls varu būt? Vai senču ziņas var tuvas būt? Kas ir tas, kam tālāk būt?

“Gūt var ņemot, gūt var dodot, dodot gūtais neatņemams." (Rainis)

 

PAR FESTIVĀLU “STARO RĪGA 2018”

11. gaismas festivāls “Staro Rīga 2018” ir viens no Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas notiks Rīgā no 16. līdz 19. novembrim no plkst. 17.00 līdz 23.00. Festivāla tēma ir “Augšām cēlās Gaismas pils”, kas noslēdz iepriekšējos gados uzsākto Ausekļa un Jāzepa Vītola darba “Gaismas pils” rosināto tetraloģijas tematisko ķēdi – “Gaismu sauca” (2015), “Gaisma ausa” (2016) un “Uz zvaigznēm” (2017).

 

Kopš 2008. gada festivāls turpina tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un vēsturiskās ēkas, tiltus un pieminekļus, parkus, laukumus un pagalmus. Festivāla laikā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti aplūkot unikālus mākslas darbus un gaismu izrādes, kas ļauj ieraudzīt pazīstamas pilsētas vietas jaunā gaismā. Kā ierasts, vairums objektu būs koncentrēti Vecrīgā un pilsētas centrā, kas aplūkojami un izstaigājami ar kājām.

 

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Rīga, Doma laukums 6

 

IDEJAS AUTORS:

Viktors Keino

  

REŽIJA:

Juris Jonelis

 

DIZAINS UN ANIMĀCIJA:

Hypnosis

 

MŪZIKA UN SKAŅA:

Andrejs Eigus / Selffish

 

PRODUCENTE:

Mārīte Lempa

 

REALIZĒTĀJS:

biedrība “Klusa daba”, SIA “Dabas Raksti”

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

 

PROJEKTA FINANSĒTĀJS:

Rīgas dome

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieeja pasākumā visa vakara garumā bez maksas

 

PAPILDU  INFORMĀCIJA:

Ieva Andžāne, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA komunikācijas speciāliste

T: (+371) 67 357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

 

 

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas