STARO RĪGA: ANNAS STĀSTS
image
16.11.2018 - 19.11.2018
No 2018. gada 16. līdz 19. novembrim norisināsies viens no Latvijas valsts simtgades krāšņākajiem pasākumiem – 11. gaismas festivāls “Staro Rīga”. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar Rīgas domi apmeklētājiem piedāvās uzzināt Annas stāstu, sasniegt virsotnes un noskaidrot bezgalības formulu.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10) no plkst. 17.00 līdz 23.00 rosinās iepazīt 98 gadus vecās “Annas stāstu”, kas balstīts uz patiesiem notikumiem.

 

Anna ir piedzīvojusi trīs vēsturiskos posmus: brīvās Latvijas laiku, padomju laiku un mūsdienu brīvās Latvijas laiku un ir apņēmības pilna sagaidīt savu simtgadi. Viņas vēstījumu caurvij latviešu spītīgums, izdzīvotāju gēns, darba spars, mīlestība pret saviem tuvākajiem un Latvijas valsti. “Milzīgā mīlestība arī bijusi tā, kas ļāvusi tik ilgi nodzīvot,” smejot saka Anna.

 

Īpašais vieglums, kas izgaismo sāpīgās tēmas, kļuva par iedvesmas avotu māksliniekiem. Animācija veidota ielas mākslas grafiti stilā, rotaļīgi un ar humoru runājot gan par skumjo, gan priecīgo. Projektā apvienoti dažādi mūsdienu radošās izteiksmes līdzekļi un tehnoloģijas – videoprojekcija, animācija un novatorisks grafiskais dizains. Šī ir modernā glezniecība video formātā.

 

Staro, Rīga! Staro, muzejs!

 

Uz festivālu aicināti visi interesenti! Mēs Jūs gaidām!

 

PAR FESTIVĀLU “STARO RĪGA 2018”

11. gaismas festivāls “Staro Rīga 2018” ir viens no Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas notiks Rīgā no 16. līdz 19. novembrim no plkst. 17.00 līdz 23.00. Festivāla tēma ir “Augšām cēlās Gaismas pils”, kas noslēdz iepriekšējos gados uzsākto Ausekļa un Jāzepa Vītola darba “Gaismas pils” rosināto tetraloģijas tematisko ķēdi – “Gaismu sauca” (2015), “Gaisma ausa” (2016) un “Uz zvaigznēm” (2017).

 

Kopš 2008. gada festivāls turpina tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un vēsturiskās ēkas, tiltus un pieminekļus, parkus, laukumus un pagalmus. Festivāla laikā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti aplūkot unikālus mākslas darbus un gaismu izrādes, kas ļauj ieraudzīt pazīstamas pilsētas vietas jaunā gaismā. Kā ierasts, vairums objektu būs koncentrēti Vecrīgā un pilsētas centrā, kas aplūkojami un izstaigājami ar kājām.

 

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

 

NORISES VIETA: 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Rīga, Skārņu iela 10

 

IDEJAS UN PROJEKTA AUTORE:

Agnese Melbārde

 

MŪZIKA:

Zane Dombrovska

 

REALIZĒTĀJS:

SIA "UNO MOSSA"

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 

PROJEKTA FINANSĒTĀJS:

Rīgas dome

 

 

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes