KONCERTIZRĀDE: Es domāju uz Tevi
Kompozīcija cilvēka balsij, korim un instrumentiem ar Raiņa un Aspazijas vārdiem
image
01.02.2019 18:00
2019. gada 1. februārī, piektdienas vakarā plkst. 18:00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Ievas Jurjānes personālizstādā “GALS & SĀKUMS” notiks izstādes noslēgumam veltīts koncerts.

2015. gadā par godu Raiņa 150. dzimšanas dienai pēc mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža ierosinājuma režisora Uģa Brikmaņa vadībā tapa koncertizrāde "Dagdas skiču burtnīcas. 6. burtnīca", kurā līdzās dažādu paaudžu Latvijas komponistu jaundarbiem izskanēja arī trīs dziesmas, ko komponēja izcilā kamerdziedātāja Ieva Parša.

 

Par kodolu ņemot šīs dziesmas, 2018. gadā izveidota jauna koncertizrāde "Es domāju uz tevi", kurā skan Ievas Paršas mūzika ar Aspazijas un Raiņa dzeju, un šajā izrādē kopā ar mūzikas autori uzstājas pārējie "Dagdas skiču burtnīcas" dalībnieki – basbaritons Krišjānis Norvelis, altists Pēteris Trasuns, trompetists Jānis Porietis, pianists Aldis Liepiņš un stāstnieks Orests Silabriedis –, kā arī sitaminstrumentālists Edgars Saksons. Koncertizrādē piedalās arī Agitas Ikaunieces vadītā "Jasmīnas kora" dziedātāji un divas mēnessmeitiņas.

 

Cilvēka balsij, korim un instrumentiem rakstītās Ievas Paršas kompozīcijas ir vislabākajā nozīmē teatrālas, izteiktas viegli uztveramā mūzikas valodā, vienlaikus noslēpumainas, liriskas vai kāpināti ekspresīvas. Aspazija un Rainis šajā mūzikā eksponējas gan spīvos, spēcīgos monologos, gan iedomātā savstarpējā dialogā.

 

Krišjānis Norvelis ir Latvijas Nacionālās operas solists; Pēteris Trasuns, Jānis Porietis un Edgars Saksons ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vadoši mūziķi; Aldis Liepiņš ir JVLMA kameransambļa spēles profesors; Orests Silabriedis ir Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītājs un žurnāla "Mūzikas Saule" galvenais redaktors. 

 

ATBALSTA:

Filips Kļaviņš

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / 4. stāva izstāžu zāles, Kupola zāle (5. stāvā)

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

10.00 EUR

Biļetes pieejamas muzeja kasē pirms pasākuma

 

 

 

Saistītās izstādes