DIALOGI: Portrets Latvijas tēlniecībā. 20. gadsimta 2. puse
image
16.02.2019 14:00
Tikšanās ar mākslas vēsturnieci Edvardu Šmiti.

Unikāla iespēja ekskursijā ar mākslas vēsturnieci Edvardi Šmiti apskatīt izstādes "PORTRETS LATVIJĀ. 20. GADSIMTS. Sejas izteiksme" ekspozīcijas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un izstāžu zālē ARSENĀLS.

20. gadsimta portretu izstāde atgādina par kādu latviešu mākslas vēstures niansi – proti, tieši 20. gadsimta sākumā, kad Parīzē Rodēna darbnīcā strādā Teodors Zaļkalns un Gustavs Šķilters, sākusies latviešu tēlniecības vēsture. Zīmīgi, ka portreta žanrā – gan pēc pašu izvēles, gan pasūtījuma rosināti – ir strādājuši praktiski visi tēlnieki. Šie fakti ļauj izstādes tēlnieciskās daļas kontekstā atskatīties uz 20. gadsimta latviešu tēlniecību kopumā, – uz nozīmīgākajiem periodiem un ietekmēm, uz māksliniekiem un viņu darbību konkrētā vēsturiskajā situācijā.

Apjomīgā ekskursija, kas plkst. 12.00 sāksies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, bet plkst. 14.00 vedīs uz izstāžu zāli ARSENĀLS, ļaus iegūt vienreizēju pieredzi – Edvardas Šmites pavadībā paraudzīties uz Latvijas tēlniecības metamorfozēm visa 20.gs. garumā.
 

NORISES VIETA:

Plkst. 12.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Plkst. 14.00 izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādēs 

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 716 108

E: arsenals@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes