PRESES KONFERENCE izstādē “LNMM jaunieguvumi. 21. gadsimts”
image
16.11.2017 11:00
Ceturtdien, 2017. gada 16. novembrī, plkst. 11.00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1), kurā tiks prezentēta muzeja kolekcijas izstāde “LNMM jaunieguvumi. 21. gadsimts”. Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00

No 2017. gada 17. novembra līdz 2018. gada 28. janvārim LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1) būs skatāma muzeja kolekcijas izstāde “LNMM jaunieguvumi. 21. gadsimts”.

 

Apkopojot informāciju par visiem muzeja jaunieguvumiem, kas pārstāv 21. gadsimta mākslu, izstāde uzdod virkni jautājumu: Kas raksturo šo laikmetu? Kā tas reprezentējas aktuālajā Latvijas mākslā? Kādas tendences tajā vērojamas? Ar kādiem autoriem un darbiem 21. gadsimta māksla atspoguļota nacionālajā krājumā?

 

Tehnoloģiju attīstība, sociālo mediju uzplaukums, postpatiesības un informācijas karš, valodas, etnisko, reliģisko, dzimuma lomu u. tml. identitāšu krīzes, sabiedrības novecošana, vispārēja globalizācija un migrācija ir fenomeni, kas raksturo 21. gadsimtu. Taču retais mākslinieks Latvijā savos darbos kritiski un tieši runā par minēto problemātiku. Biežāk laikmeta sajūtas pastarpināti fiksētas poētiskos vai ironiskos tēlos un naratīvos, komentējot vai parafrāzējot dažādas ikdienas norises, citējot ierobežotas un neierobežotas informācijas sistēmas vai reflektējot par kolektīvo un personīgo vēsturi.

 

IZSTĀDES KURATORE:

Mag. art. Daina Auziņa, Latvijas Vizuālās mākslas departamenta krājuma darba vadītāja /

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

 

IZSTĀDI ATBALSTA:

Rīgas dome

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes