SARUNAS MUZEJĀ: LNMM jaunieguvumi. 21. gadsimts
Tikšanās ar izstādes kuratori, mākslas zinātnieci Dainu Auziņu
image
21.01.2018 15:00
Svētdien, 21. janvārī, plkst. 15:00, izstādes “LNMM jaunieguvumi. 21. gadsimts” ietvaros aicinām uz “Sarunām muzejā” – tikšanos ar izstādes kuratori, mākslas zinātnieci Dainu Auziņu.

Dzīvojot 21. gadsimtā bez iespējas atskatīties retrospektīvā, ir sarežģīti vērtēt, kāda ir šī perioda māksla un kāda laika gaitā izveidosies atsevišķu mākslas darbu nozīmība šī laikmeta griezumā. Pēdējo nepilnu divu dekāžu laikā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā nonākuši ap 600 dažādu mediju mākslas darbu, formējot muzeja skatījumu uz mūsdienu mākslas norisēm. No šīs kolekcijas daļas var veidot virkni dažādu interpretāciju par 21. gadsimta Latvijas mākslas procesiem. Izstādes kuratore pasākuma laikā iepazīstinās apmeklētājus ar savu interpretāciju, izstrādājot izstādes koncepciju un veidojot 150 tajā aplūkojamo darbu izlasi.

 

“Sarunas muzejā” pievērsīsies diviem galvenajiem izstādes tematiem – laikmeta vērojumam un identitātes konstruēšanai, analizējot, kā šīs tēmas šodien savos darbos risina Latvijas mākslinieki. 21. gadsimts vieno izstādes darbus ne tikai kā laika nogrieznis, kurā tie tapuši, bet arī kā tēma. Šo gadsimtu var raksturot ar dažādām tendencēm – sākot ar sabiedrības novecošanos un beidzot ar postpatiesību fenomenu, taču cik daudz un kādā veidā tās atspoguļojas Latvijas jaunākajā mākslā? Savā stāstījumā izstādes kuratore aicinās pievērst uzmanību, kā darbos parādās laikmeta kritika, tās trūkums, ironija vai metaforas. Kam šodienas mākslā atvēlēta lielāka loma – pasaules lielajiem notikumiem vai ikdienai, kolektīvajai vai personīgajai vēsturei? Savukārt, pievēršoties identitātes konstruēšanas tematikai, kuratore izcels dažādos veidus, kādos mūsdienu mākslinieki pievēršas sevis pētniecībai, atšķirībā no tradicionālā pašportreta, kas 21. gadsimtā ir aizgājis pagātnē.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums, kas veidots kā ekskursija-stāstījums-diskusija un piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: (+371) 67 716108 

E: arsenals@lnmm.lv 

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas