LNMM izsludina projektu konkursu dalībai 6. Rīgas starptautiskajā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālē
Izvēlētā triennāles tēma IDENTITĀTE
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs izsludina projektu konkursu dalībai 6. Rīgas starptautiskajā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālē IDENTITĀTE. Izstāde notiks Izstāžu zālē ARSENĀLS no 2018. gada 6. jūnija – 9. septembrim.

Triennāles organizatoru mērķis ir izveidot augstas kvalitātes izstādi, kura atspoguļos un sekmēs aktuālās un inovatīvās iezīmes tekstilmākslas un šķiedras mākslas nozarē Eiropas un pasaules kontekstā mūsdienās. Izvēlētā triennāles tēma IDENTITĀTE sasaucas ar Latvijas Valsts simtgadi, kuru svinēsim 2018. gadā, un izstāde ir iekļauta šo svinību kultūras programmā. 2018. gads ir nozīmīgs arī Lietuvai un Igaunijai, jo arī mūsu kaimiņvalstis vienlaicīgi svinēs savas valstiskās neatkarības simtgades svētkus. Tādēļ šoreiz organizatori īpaši vēlas akcentēt Baltijas valstu mākslinieku devumu nozares attīstībā. Vienlaikus triennāle, tāpat kā līdz šim, būs atvērta citvalstu mākslinieku dalībai. Atbilstoši jau iedibinātajai tradīcijai, triennālē tiks uzaicināti piedalīties arī vairāki viesmākslinieki. Triennāles ietvaros plānota divu dienu Starptautiskā konference. Izstādes gaitā tiks vadītas radošās darbnīcas, notiks sarunas ar māksliniekiem un citi pasākumi.

 

Tēma IDENTITĀTE ir ļoti daudzpusīga un filozofiski ietilpīga, tāpēc aicinām māksliniekus to aplūkot no dažādiem skatu punktiem. Tai var būt neskaitāmas interpretācijas, un to var attēlot no tādiem aspektiem, kā

 

  • MĀKSLINIECISKĀ IDENTITĀTE
  • NACIONĀLĀ IDENTITĀTE
  • VĒSTURISKĀ IDENTITĀTE
  • SOCIĀLĀ IDENTITĀTE
  • POLITISKĀ IDENTITĀTE
  • PERSONĪGĀ IDENTITĀTE, u.c.

 

Iepazīties ar konkursa Nolikumu, kā arī lejupielādēt pieteikšanās dokumentus iespējams zemāk esošajās saitēs:

 

Projekta nolikums

Pieteikuma forma

CV vadlīnijas

 

Project Competition Regulations

Entry Form

CV Guidelines

 

PROJEKTU ATBALSTA: