Dizaina aktivitātes
Vai vēlaties radoši darboties mājās?

Vai vēlaties radoši darboties mājās? No makaroniem uzbūvēt torni un publicēt savu pirmo zīnu? Iepazīstieties ar DMDM izglītības kuratoru izveidotajām darba lapām ģimenēm.

Izmantojot viegli pieejamus materiālus, šie uzdevumi palīdzēs apgūt jaunas tehnikas un mudinās domāt radoši. Jautra aktivitāte, kurā var iesaistīties visa ģimene!

 

MANS PIRMAIS GOBELĒNS
Vai  iespējams kurpju kasti pārvērst improvizētās stellēs? Šajā uzdevumā uzzināsi, kā mājas apstākļos ar kurpju kastes palīdzību izgatavot nelielus paraugus jeb mini-gobelēnus. Uzdevuma beigās tiksi pie sava pirmā mini-gobelēna!
 
Darba lapa lejupielādei pieejama ŠEIT.
 
 
MĀKSLAS ANIMĀCIJA
 
Vai esi kādreiz vēlējies uztaisīt digitālu mākslas darbu? Šī radošā uzdevuma laikā tu varēsi ieraudzīt kā tavs zīmējums izskatās kodā, kuru varēsi rediģēt, mainot zīmējuma izskatu.
 
Darba lapa lejupielādei pieejama ŠEIT.
 
 

TRAUKU DIZAINS
Aktivitāte, kurā iepazīsies ar mākslinieka Romana Sutas trauku dizaina piemēriem, izpētīsi savās mājās esošo trauku dizainu un varēsi uzzīmēt savu variantu, iedvesmojoties no redzētā!

 

Darba lapa lejupielādei pieejama ŠEIT.

 

 

MĀKSLAS PORCELĀNS
Uzdevumā uzzināsi par porcelāna apgleznošanas darbnīcu "Baltars", populārajām tēmām, apgleznošanas tehnikām, kā arī zīmēsi skici savam šķīvim.

 

Vai zināji? Porcelāna apgleznošanas darbnīcas „Baltars” (1925–1928) kolekcija ir ietverta Latvijas kultūras kanonā.

 

Darba lapa lejupielādei pieejama ŠEIT.

 

 

MAKARONU UN ZEFĪRA DIZAINA UZDEVUMS
Uzdevums ir veicams gan sadarbojoties visai ģimenei, gan katram veidojot savu individuālu torni un pielāgojams visa vecuma entuziastiem. Atvēliet 20–40 minūtes dizaina izaicinājumam. Sagatavojiet nepieciešamos materiālus un sāciet jautru un izglītojošu vingrinājumu. Torņa būvēšana būs ne tikai sacensība, bet arī veids kā iemācīties kritiski domāt un strādāt komandā.

 

Darba lapa lejupielādei pieejama ŠEIT.

 

 

KARTUPEĻU SPIEDOGI

Aktivitāte ir piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem. Iemācies izveidot spiedogus no kartupeļiem, lai veidotu dekoratīvus rakstus. Kartupelis ir piemērots kā ģeometrisku formu veidošanai, tā smalku zīmējumu radīšanai. Kombinē zīmējumu no vairākiem spiedogiem! Savas apdrukas vari izmantot kā dāvanu papīru, apsveikuma kartīti u.c.

 

Darba lapa lejupielādei pieejama ŠEIT.

 

 

UZTAISI SAVU ZĪNU*

Šis uzdevums ir paredzēts kā mazajiem, tā arī lielajiem. Sekojot instrukcijām un izmantojot A4 lapu, izveido savu zīnu. Tavs zīns var būt veltīts mīļākajam māksliniekam, mūziķim, ēdienam vai jebkam citam – tēma ir tavā ziņā. Tāpat vari brīvi izvēlēties tehniku, kurā strādāsi – vari izmantot kolāžu, stencilus, kaligrāfiju u. c. Neierobežo sevi!

 

*zīns ir mazas tirāžas neliela formāta žurnāls, ko publicē pats satura autors.

 

Darba lapa lejupielādei pieejama ŠEIT.

 

 

LOGO DIZAINS

Logo uzdevums paredzēts darbam grupā, piemērots ģimenēm ar 5. - 12. klases skolēniem. Izspēlē logo dizaina veidošanas procesu! Ja vēlies padziļinātāk uzzināt par Grafiskās identitātes izveides procesiem, noskaties VĀRDS DIZAINAM sarunas "Kā top grafiskā identitāte?"ar Dāvi VilcānuGati Zēbergu un Oskaru Cirsi.

 

Darba lapa lejupielādei pieejama ŠEIT.

 

 

Sekojiet mums sociālajos tīkos un apmeklējiet mūsu mājas lapu, kur katru nedēļu atradīsiet jaunu uzdevumu vai aktivitāti. Kopīgi paveikto darbu sūtiet arī mums: dmdm@lnmm.lv vai #dmdmmuzejs. Varbūt tieši jūs laimēsiet biļetes un ar ģimeni varēsiet apmeklēt muzeju tiklīdz atkal būsim atvērti apmeklētājiem.