Dabas iedvesmots dizains
Mācību nodarbība skolēniem

Izglītojoša dizaina nodarbība “Dabas iedvesmots dizains” izstādē “Tapio Virkala. Dzeja stiklā, porcelānā un dizainā” piedāvā skolēnu grupām iepazīt izcilā somu dizainera personību caur viņa radītajiem darbiem. Kopīgi pētīsim mākslas darbus un vērosim kā dabas elementi harmoniski pārtapuši dizaina priekšmetos.

Nodarbībā skicēsim ar ogli, grafītu, sēpiju vai tušu dabas formas, izmantojot līnijas un faktūras.  Vai viegli atveidot raksturīgāko? Kādā materiālā ideju varētu realizēt? Meklēsim formas pielietojumu dizainā!

 

Tapio Virkala (1915-1985) ir Somijas dizaina dižākais meistars, viņa veikums ir iedvesmojis vairāku paaudžu māksliniekus kā Somijā, tā arī pasaulē. Saviem darbiem Tapio Virkala ir smēlies iedvesmu no Somijas dabas. Meistara radītie dizaina objekti iemieso dabas ritmus – ledus kušanu, ūdens virpuļus, asnu dīgšanu, putnu grāciju un citus. Viņa darbību raksturo iespaidīga daudzveidība. Neviens materiāls autoram nav bijis svešs vai nevērtīgs: stikls, sudrabs, porcelāns un koks.  Savos darbos viņš vienmēr centies atklāt dzimtās zemes skaistumu un īpatno atšķirību. Paši somi viņu uzskata par sinonīmu terminam “Somijas modernais dizains”. Laikabiedri Tapio Virkalu raksturo kā prasīgu un iedvesmojošu skolotāju.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10/20, Rīga

 

NORISES LAIKS:

Ar iepriekšēju pieteikšanos

 

BIĻEŠU CENAS:

1,50 EUR praktiskās nodarbības apmeklējums + ieejas biļete izstādē (skolēniem 2,00 EUR (1,60 EUR – ja grupā ir vismaz desmit skolēni); pirmskolas vecuma bērniem un mākslas skolu audzēkņiem – bez maksas).

Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 60 001328; (+371) 67 830917; (+371) 67 222235

E: dmdm@lnmm.lv

 
Saistītās izstādes
Saistītās galerijas