Nāc muzejā!
Iekļaujošas izglītības programma

„Nāc muzejā!” ir izglītības programma, kas veicina iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosina empātiju, sapratni un sadarbību. Programmas ietvaros skolas vecuma bērni un jaunieši gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju labāk izprast savus vienaudžus. 

 

Detalizēta informācija skolotājiem par pieteikšanos un programmu atrodama šeit.

 

Programma norisinās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Izstāžu zālē ARSENĀLS, Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Programmas nodarbības notiek apvienotām skolēnu grupām, ko veido skolēni no vispārizglītojošajām skolām un bērni un jaunieši ar invaliditāti no speciālajām mācību iestādēm. Katrā apvienotajā grupā ir 15 - 20 audzēkņi no divām skolām. 

 

Programmas dalībnieki mācību gada ietvaros tiekas trīs reizes, katru reizi apmeklējot vienu no iesaistītajiem muzejiem. Nodarbībās ir iespēja padziļināti iepazīties ar muzeju pastāvīgajām ekspozīcijām vai aktuālajām izstādēm, iesaistīties grupu darbos, diskusijās un nodoties savu radošo darbu veidošanai. 

 

Izglītības programma „Nāc muzejā!” tika aizsākta 2015. gadā, kad sadarbojoties ar fondu “Nāc līdzās!” pirmo reizi muzeja pieredzē tika izstrādāts tik plašs sociāli integrējošs nodarbību cikls. Attīstot šīs programmas ideju, vēlējāmies izcelt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju kā satikšanās vietu. Mūsu izpratnē tā ir satikšanās ar mākslu, mākslas vidi, idejām, pārdomām un cilvēkiem vienam ar otru. Mēs ticam, ka muzeja radošā gaisotne ir piemērota vide, kur veiksmīgi var noritēt socializēšanās starp bērniem un jauniešiem, kuri citkārt ikdienā nemaz nesatiktos.

 

Dalība programmā ir bez maksas, un visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

 

 

PAR PROGRAMMU 2015./2016. MĀCĪBU GADĀ SKOLOTĀJI SAKA:

  

Projekta laikā skolēni varēja gūt jaunas zināšanas mākslas jomā, apskatot mākslinieku darbu izstādes, gan attīstīt savas saskarsmes spējas, sadarbojoties ar vienaudžiem”.

Agrita Stalniece, Rīgas Angļu ģimnāzija (4. klases skolotāja)

 

„Tiek apspriesti mākslas darbi, pētīts un salīdzināts, ko skolēni tajos redz un sajūt. Dažkārt tiek vērtēts un domāts, ko pats mākslinieks ir domājis un jutis darba radīšanas laikā. Tas parasti skolēnus uzrunā un viņi jau izstādes apmeklējuma laikā lēnām sāk “atvērties” un noskaņoties radošam darbam.”

Liene Binde, Rīgas Teikas vidusskola (5. un 9. klases skolotāja)

 

 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:

Kristīne Šica, Projekta “Nāc muzejā!” galvenā koordinatore

T: (+371) 60 001328; (+371) 67 222235

E: Kristine.Sica@lnmm.lv

 

PROGRAMMAS PATRONS:

 

Saistītās galerijas