Auduma apdrukas darbnīca - MADAROŠANA

Latvijas grafiķa, gleznotāja un lietišķās mākslas vecmeistara Anša Cīruļa (1883-1942) madarošanas jeb audumu apdrukas darbnīca muzejā darbojas jau vairākus gadus un ir piesaistījusi ļoti daudz interesentu no dažādām vecuma grupām.

Ansis Cīrulis atjaunoja interesi par sietspiedi 20. gadsimta 30. gados, izveidojot darbnīcu un nosaucot šo tehniku par „madarošanu” (vārda izcelsme tiek saistīta ar pļavas puķi - madaru, no kuras saknēm daudzas tautas prata iegūt sarkano krāsu). Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sniedz iespēju izmēģināt šo seno tehniku, izmantojot sietus, kas veidoti pēc Latvijas vecmeistaru (Anša Cīruļa, Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka) un arī jauno mākslinieku darbu motīviem.

 

Īpaši mākslas skolām un citiem padziļināti ieinteresētiem apmeklētājiem pirms madarošanas piedāvājam ekskursijas un lekcijas pastāvīgajā ekspozīcijā, kurās muzeja speciālists iepazīstina ar Anša Cīruļa un arī mūsdienu mākslinieku darbiem sietspiedes tehnikā, analizējot darbu kompozīcijas, latvisko ornamentu nozīmi un madarošanas tehnikas iespējas.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga

 

NORISES LAIKS:

Ar iepriekšēju pieteikšanos

 

BIĻEŠU CENAS:

5,00 EUR pieaugušajiem; 3,00 EUR pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem, studentiem, pensionāriem par nodarbību un vienu apdruku

2,00 EUR par katru nākamo apdruku

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

Gaišs kokvilnas audums vai apģērba gabals apdrukai

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 60 001328; (+371) 67 222235; (+371) 67 830917

E: kristine.sica@lnmm.lv

Saistītās galerijas