Vilnas velšanas darbnīca

Filcs jeb savelta vilna ir viens no senākajiem tekstila veidiem, tā darināšanas tehnika ir radusies Āzijā, Mongolijas stepēs.

Tradicionāli šis materiāls tika izmantots dažādiem sadzīves priekšmetiem, piemēram, teltīm, sienu segām, spilveniem, praktiskam apģērbam - zābakiem, cepurēm, apmetņiem un arī maskām. Mūsdienās šī tehnika ir kļuvusi ļoti aktuāla un tiek izmantota gan sadzīves, gan dekoratīvu priekšmetu izgatavošanā.

 

Darba iemaņas apgūstamas samērā viegli. Filcu var savelt ātri, bet, to darot, nepieciešama pacietība, uzmanība un iztēle, kas raksturo jebkuru radoša darba procesu. Šādā tehnikā darināts materiāls var būt ļoti daudzveidīgs: gan biezs, vēja necaurlaidīgs, gan arī ļoti plāns un gaisīgs. To var izmantot visdažādāko ieceru īstenošanā: aksesuāru, dizaina objektu, tekstilmozaīku, vilnas glezniņu veidošanā. Skolu grupām piedāvājam darbnīcu apvienot ar ekskursiju pastāvīgajā ekspozīcijā un gida stāstījumu par daudzveidīgajām tekstila un šķiedru mākslas tehnikām mūsdienās.

 

Iepriekš vienojoties ar darbnīcas vadītāju, piedāvājumā arī slapjā vilnas velšana ar karstu ziepjūdeni. Katra tehnika - velšana ar filcēšanas adatu un slapjā velšana - dod savas iespējas, tās var arī veiksmīgi kombinēt interesantāka rezultāta sasniegšanai.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga

 

NORISES LAIKS:

Ar iepriekšēju pieteikšanos

 

BIĻEŠU CENAS:

5,00 EUR pieaugušajiem; 3,00 EUR pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem, studentiem, pensionāriem.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 60 001328; (+371) 67 222235; (+371) 67 830917

E: kristine.sica@lnmm.lv