Dizains un dzīves stils
Mācību nodarbība 5. klases skolēniem

Stundas muzejā „ Dizains un dzīves” stils mērķis ir rosināt interesi un veidot izpratni par dizaina lomu cilvēku dzīvē.  Tās uzdevums ir iedrošināt un sekmēt skolēnos brīvību, radošumu un pašapziņu.  Nodarbība veidota tā, lai skolēni caur lomu spēli izprastu dizaina nozīmi vidē, kurā dzīvojam. Tās laikā tiek pievērsta uzmanība dizaina funkcionalitātei, materiālu un formu daudzveidībai, izvēršot diskusijas par tēmu „Kāds ir labs dizains?”.

 

Nodarbības sākumā skolēni veic uzdevumu - iepazīstas ar dizaina ekspozīciju muzejā, vērtē priekšmetus un cenšas atpazīt to iespējamo lietotāju. Viņi pēta materiālu, funkciju un formu daudzveidību dizaineru darbos. Nodarbības praktiskais uzdevums ir piedāvāt savus funkcionālā dizaina risinājumus, domājot par tā lietošanas ērtībām un estētiku. Nodarbības beigās skolēni prezentē un argumentē savu patstāvīgo darbu.

 

Nodarbības tēma saistīta ar mācību priekšmetu „Vizuālā māksla” 5. klases programmas parauga tēmu „Stils, dizains” un „Mājturības un tehnoloģijas” 5. klases programmas parauga tēmu „Mājoklis”.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga

 

NORISES LAIKS:

ar iepriekšēju pieteikšanos

 

BIĻEŠU CENAS:

Nodarbības vadīšana 5,00 EUR no grupas + ieejas biļete katram skolēnam 0,50 EUR (0,40 EUR – ja grupā ir vismaz desmit audzēkņi). Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 60 001328; (+371) 67 830917; (+371) 67 222235

E: dmdm@lnmm.lv