Iepazīsti keramiku!
Mācību nodarbība 2. – 6. klases skolēniem

Muzejam pieder visplašākā leģendārās porcelāna apgleznošanas darbnīcas Baltars (1924–1928) kolekcija, kuras darbība ļoti spēcīgi ietekmēja gan mākslas porcelāna, gan latviešu keramikas un lietišķās mākslas attīstību. Ekspozīcijā apskatāmi keramikas darbi, kas radīti laika posmā no 19. gadsimta beigām līdz pat mūsdienām. Skolēni nodarbības sākumā apskata pastāvīgo ekspozīciju, reizē gūstot priekšstatu par latviešu dekoratīvās mākslas vēsturi, kā arī keramikas un porcelāna daudzveidīgajām iespējām. Tiek kopīgi meklētas atbildes uz jautājumiem, kā atšķiras glezna no apgleznota šķīvja un kādus noteikumus māksliniekam diktē trauka forma. Apskatam tēmu loku daudzveidību, kas atspoguļojas porcelāna mākslā un stāsta par laikmetu un mākslinieku personībām. Nodarbības mērķis ir rosināt skolēnus saskatīt keramikas plastikas iespējas un virsmas apstrādes daudzveidību.

 

Otrajā nodarbības daļā seko praktiski radošais darbs. Skolēnu uzdevums ir izvēlēties mākslas darba paraugus, kas iedvesmo, un izmantojot redzētos elementus uz papīra šķīvja uzzīmēt savu trauka dizaina versiju.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10/20, Rīga

 

NORISES LAIKS:

Ar iepriekšēju pieteikšanos

 

BIĻEŠU CENAS:

1,50 EUR praktiskās nodarbības apmeklējums + ieejas biļete pastāvīgajā ekspozīcijā (skolēniem 0,50 EUR (0,40 EUR – ja grupā ir vismaz desmit skolēni);

mākslas skolu audzēkņiem ieeja muzejā – bez maksas.

Grupas vadītājam par līdzdalību nodarbībā nav jāmaksā.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 60 001328; (+371) 67 830917; (+371) 67 222235

E: dmdm@lnmm.lv