DIZAINA SARUNAS

Katrā no “Dizaina sarunām” būs iespēja uzzināt trīs dizaina jomas pārstāvju pieredzes stāstus 15–20 minūšu garās prezentācijās. Dalībnieki tiks aicināti atklāt viena projekta tapšanas gaitu, kas parasti paliek sabiedrībai apslēpta. Sarunas moderēs un izvirzītās tēmas komentēs pieaicinātie speciālisti – sociālantropologs, pētnieks un dizaina teorētiķi.

Pirmā tikšanās ar nosaukumu “Mediju dizains. Drukāts vai virtuāls?” notiks cikla atklāšanas pasākumā 29. novembrī plkst. 17.00, kad par mediju dizainu muzejā uzstāsies Andrejs Lavrinovičs (ilustrāciju žurnāls “Popper”, poppermag.com), Elizabete Lukšo-Ražinska (interneta žurnāls “Satori”, satori.lv), Krišjānis Šteins (dzīvās kultūras medijs “Veto”, veto.lv), grafikas dizainers un pētnieks Matīss Kūlis (matisskulis.com).

 

Andrejs Lavrinovičs dalīsies novērojumos par alternatīvo mediju telpu un atklās, kā top ilustrāciju žurnāls “Popper”. Elizabete Lukšo-Ražinska pastāstīs par “Satori” identitātes maiņu, izaicinājumiem un grūtībām, lietojot veco dizainu, sniegs ieskatu jaunā dizaina analīzē. Drukāts vai virtuāls? Matīsam Kūlim šajā jautājumā ir atziņas – par sašķobīto dizaina izpratni un lomu mūsdienu tehnloģizētajā sabiedrībā.

 

31. janvārī plkst. 17.00 ar stāstījumu “Arhitektūra cilvēkam” DMDM viesosies arhitekti Austris Mailītis (arhitektūras un dizaina grupa “Mailitis Architects”, mailitis.lv), Pēteris Bajārs (arhitektu birojs “OUTOFBOX”, outofbox.lv), Zigmārs Jauja (arhitektu birojs “NRJA”, nrja.lv) un sociālantropologs, pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš.

 

28. februārī plkst. 17.00 ar pārdomām par tēmu “Notikumu dizains” un individuālo pieredzi dalīsies Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF 2017) identitātes autore, dizainere Daniela Treija(dizaina studija “Associates, Partners et Sons”, et-sons.com), Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA – Riga International Biennial of Contemporary Art) izpilddirektore Anastasia Blokhina (rigabiennial.com) un mākslinieks Krišs Salmanis (salmanis.com).

 

Savukārt 29. martā plkst. 17.00 “Dizaina sarunas” noslēgs tikšanās “Interaktīvais dizains”, kurā piedalīsies dizainers Aigars Mamis (zīmolu dizaina studija “Overpriced”, overpriced.design), dizaina biroja “H2E” radošā direktore Ingūna Elere (h2e.lv), jauno mediju kultūras centra “RIXC” programmu autori Rasa un Raitis Šmiti (rixc.org), kā arī dizaina domātāja, lektore un publikāciju autore Jeļena Solovjova (megadizains.lv).

 

Lai veicinātu diskusiju un pieredzes apmaiņu, dizaina sarunu norises laikā dalībnieki var izmantot muzejā pieejamo WiFi un uzdot jautājumus muzeja pasākuma profilā Facebook, savukārt video ieraksti no visiem cikla “Dizaina sarunas” vakariem apskatāmi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja YouTube kanālā.

 

Jau sesto gadu pēc kārtas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) norisināsies pasākumu cikls “Vārds dizainam”. Projekta mērķis ir izglītot sabiedrību dizaina jautājumos, iepazīstināt ar Latvijas labākajiem jomas pārstāvjiem, rosināt viedokļu apmaiņu starp speciālistiem un sabiedrību, veicināt nozares tālāku attīstību. Līdz 2018. gada jūnijam muzejs piedāvās saviem apmeklētājiem četru veidu aktivitātes: “Dizaina sarunas” un “Dizaina darbnīcas pieaugušajiem”, “Dizaina domnīcas pedagogiem” un “Dizaina nodarbības skolēniem”.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

NORISES LAIKS:

Mēneša pēdējā trešdienā plkst. 17.00 (novembris - marts, izņemot decembri)

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieeja visos cikla “Dizaina sarunas” vakaros ir bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

PROGRMMAS KURATORE:
Liene Granovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izglītības programmu kuratore
T: (+371) 67 830917
E: Liene.Granovska@lnmm.lv

 

ATBALSTA:

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

 

#VardsDizainam

Saistītie pasākumi
news-image
29 Nov 17:00
DIZAINA SARUNAS: Mediju dizains. Drukāts vai virtuāls?
Dalībnieki: Andrejs Lavrinovičs (ilustrāciju žurnāls “Popper”), Elizabete Lukšo-Ražinska (interneta žurnāls “Satori”), Krišjānis Šteins (dzīvās kultūras medijs “Veto”), grafikas dizaineris un pētnieks Matīss Kūlis.
news-image
31 Jan 17:00
DIZAINA SARUNAS: Arhitektūra cilvēkam
Dalībnieki: arhitekti Austris Mailītis (arhitektūras un dizaina grupa “Mailitis Arhitects”), Pēteris Bajārs (arhitektu birojs “OUTOFBOX”), Zigmārs Jauja (Arhitektu birojs “NRJA”) un sociālantropologs, pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš.
news-image
28 Feb 17:00
DIZAINA SARUNAS: Notikumu dizains
Ar pārdomām par tēmu “Notikumu dizains” un individuālo pieredzi dalīsies izstādes “100 priekšmeti no Somijas” kurators, dizainers, “Design Studio Muotohiomo” vadītājs Peka Toivanens (Pekka Toivanen, Helsinki, Somija), Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF 2017) identitātes autore, dizainere Daniela Treija (dizaina studija “Associates, Partners et Sons”, et-sons.com), Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA – Riga International Biennial of Contemporary Art) izpilddirektore Anastasia Blokhina (rigabiennial.com) un mākslinieks Krišs Salmanis (salmanis.com).
news-image
29 Mar 17:00
DIZAINA SARUNAS: Interaktīvais dizains
Dalībnieki: dizaineris Aigars Mamis (zīmolu dizaina studija “Overpriced”), dizaina biroja “H2E” radošā direktore Ingūna Elere, jauno mediju kultūras centrs RIXC, programmu autori Rasa un Raitis Šmiti, kā arī dizaina domātāja, lektore un publikāciju autore Jeļena Solovjova.
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas