KLASISKĀS VĒRTĪBAS: Porcelāna apgleznošanas darbnīca “Baltars” (1924–1930). Faktiskais materiāls
image
22.05.2019 17:30
Stāsta Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Keramikas un porcelāna kolekcijas glabātāja Dace Ļaviņa.

Darbnīcas “Baltars” – pirmās kolektīvās Latvijas mākslas porcelāna ražotnes – vēsture nav ilga. Tās darbība sākusies 1924. gada novembrī, kad jaunā uzņēmuma darinājumi plašākai publikas apskatei pirmoreiz parādījās kopējā poļu mākslinieku vienības “Blok” un Rīgas mākslinieku grupas izstādē Rīgas pilsētas muzejā.

 

Tā kā agrāk detalizēti jau bijusi apskatīta ”Baltars” dalība un gūtie panākumi Starptautiskajā dekoratīvās mākslas un rūpniecības izstādē Parīzē 1925. gadā, šoreiz uzmanību saista darbnīcas radošo aktivitāšu beigas, kas iezīmējamas ar 1930. gadu – līdz ar pēdējām starpdisciplinārajām izstādēm Rīgā, pēc tam Kārlstadē (Zviedrija) un Prāgā (Čehoslovākijā), kā arī “Baltars” porcelāna kā Latvijas valsts dāvinājuma iekļaušanu Francijas Nacionālā keramikas muzeja Sevrā ekspozīcijā un kolekcijā.

 

Šis iepriekš nepublicētais materiāls raksturo “Baltars” aktīvo darbību pēc 1928. gada, kas nepamatoti tiek uzskatīts par darbnīcas slēgšanas gadu. Stāstījumā tiks izmantots vizuālais materiāls no izstādes Kārlstadē un Sevras muzeja kolekcijas.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvātais lekciju cikls KLASISKĀS VĒRTĪBAS aizsākās 2012. gadā un veidots ar domu aktualizēt jautājumu par latviešu lietišķās mākslas dārgumiem, popularizēt tos un iepazīstināt auditoriju ar izcilāko mākslinieku dzīvi un daiļradi. Lekciju vienojošā saikne ir klasisko vērtību nozīmes akcentēšana. Nodarbību temati nav pakārtoti mākslas vēstures hronoloģijai, tiem ir izvēlēts paritātes princips, kas nodrošina savstarpēju sasaisti un turpinājumu.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Pieaugušajiem: 5,00 EUR

Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 2,50 EUR

Biļetes nopērkamas DMDM kasē. Lekcijas apmeklētājiem ir iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 830917 

E: Agrita.Pore@lnmm.lv

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas