Preses pastaiga Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja trīsdesmit gadu jubilejas izstādē "REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS"
10.07.2019 12:00
Trešdien, 2019. gada 10. jūlijā, plkst. 12.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina mediju pārstāvjus uz preses pastaigu muzeja 30 gadu jubilejai veltītā izstādē “REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS”.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 11.30–12.00

 

Jau trīsdesmit gadus Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM) ir bijis uzticīgs saviem galvenajiem uzdevumiem – izglītot sabiedrību un rosināt tās interesi par dekoratīvās mākslas un dizaina liecībām, akcentējot nacionālās mākslas skolas vietu kultūras vēsturē un laikmetīgajos procesos. Par godu apaļajai gadadienai muzejs sagatavojis izstādi “REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS”, kura no š. g. 11. jūlija līdz 29. septembrim būs skatāma DMDM Lielajā zālē.

 

Izstāde veidota kā atklāts krājums. Vairāk nekā 70 atlasītie eksponāti grupēti pēc to stāstiem par nonākšanu muzejā. Šie ceļi ir atšķirīgi, un tos noteikuši dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī nejaušība. Vairumu ekspozīcijā iekļauto darbu publika skatīs pirmoreiz. Izstāde ir kā pārsteigums – dārgumu lāde, kas pilna ar īpašām, noslēpumainu vēsturi glabājušām lietām, starp kurām ikviens aicināts meklēt un atklāt pats savas “pērles”.

 

Preses pastaigā piedalīsies:

  • Inese Baranovska, projekta vadītāja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja – prezentēs izstādes koncepciju;
  • Velta Raudzepa, izstādes veidotāja, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma darba vadītāja – sniegs ieskatu muzeja 30 gadu attīstības vēsturē un vērienīgajos mēbeļu restaurācijas procesos;
  • Dace Ļaviņa, izstādes veidotāja, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Keramikas un porcelāna kolekcijas glabātāja – raksturos DMDM keramikas krājumu;
  • Rūta Rinka, izstādes veidotāja, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Tekstilmākslas un ādas mākslas kolekcijas glabātāja – pastāstīs par tekstila un ādas plastikas krājumiem;
  • Ieva Zvejniece, izstādes veidotāja, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Dizaina un dekoratīvā koka mākslas kolekcijas glabātāja – iepazīstinās ar dizaina kolekciju.

 

Mediju tūri moderēs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

 

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem, individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

 

Izstādes atklāšana 2019. gada 10. jūlijā plkst. 18.00.

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Inese Baranovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja

 

PROJEKTA DARBA GRUPA:

Velta Raudzepa, Dace Ļaviņa, Rūta Rinka, Ieva Zvejniece

 

IZSTĀDES SCENOGRĀFIJA:

Kristians Brekte, mākslinieks

 

IZSTĀDES GRAFISKĀ IDENTITĀTE:

Ģirts Reiniks

 

VIDEO INTERVIJAS:

Pēteris Vīksna

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes