Kuratoru tikšanās ar medijiem izstādē “Izglābtās ikonas”
image
19.07.2019 11:00
Piektdien, 2019. gada 19. jūlijā, plkst. 11.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina mediju pārstāvjus uz sarunu ar izstādes “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija” organizatoriem.

“Tas, kam nav paredzēts iet bojā, atkal un atkal sevi piesaka, lai liecinātu par netveramu garīgo skaistumu un patiesības gaismu.” Šie vārdi pieder Igaunijas māksliniekam un kolekcionāram Nikolajam Kormašovam (Николай Кормашов, 1929–2012), kuram dzīves laikā izdevies savākt un restaurēt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

 

No š. g. 20. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA apmeklētājiem būs iespējams apskatīt vairāk nekā 140 ikonas no vienas no plašākajām un nopietnākajām šāda veida privātajām kolekcijām.

 

Sarunā piedalīsies:

  • Daiga Upeniece, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja, un Vita Birzaka, izstādes projekta vadītāja – īsumā pastāstīs par izstādi un sadarbību;
  • Andrejs un Orests Kormašovi (Igaunija), izstādes “Izglābtās ikonas” kuratori – sniegs ieskatu Nikolaja Kormašova kolekcijā un komentēs ekspozīcijā aplūkojamos darbus.
 

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem, individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

 

Tikšanās darba valodas: latviešu, angļu un krievu.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

Lielā izstāžu zāle (1. stāvs)

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534

E: Kristine.Milere@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes