TIKŠANĀS: Ikonu gleznošanas noslēpumi
image
09.08.2019 18:00
Piektdien, 9. augustā plkst. 18.00 izstādes “Izglābtās ikonas” ietvaros Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) notiks tikšanās ar Latvijas Kristīgās akadēmijas studiju programmas "Bībeles māksla" mācībspēkiem un studentiem. Tās gaitā tiks stāstīts par to kas ir ikona, tās lomu Baznīcas kontekstā, ikonu gleznošanas tradīcijām un to saglabāšanas nozīmi.

Būs iespēja gūt iespaidu par to kā top kanoniska, senās tradīcijās balstīta ikona.

 

Ikonu gleznotājs ikonu glezno, ievērojot ikonu gleznošanas kanonu, tomēr ikona nav “akla” kopija. Gleznojot ikonu, ļoti svarīgi ir izprast katras ikonas nozīmi un tās vēsturisko kontekstu.

Tikšanās laikā būs padziļināts ikonogrāfijas studentu stāstījums par dažām izstādē esošām ikonām.

 

Tikšanās paredzēta visiem interesentiem, neatkarīgi no līdzšinējām zināšanām par baznīcu mākslu, tās laikā būs iespēja uzdot jautājumus un piedalīties diskusijās.

 

Uz jautājumiem atbildēs gan latviešu, gan krievu valodā!

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67225209

E: vita.ozolina@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās izstādes