DIZAINA SARUNAS: Nākotnes materiālu scenāriji
27.11.2019 17:30
Trešdien, 2019. gada 27. novembrī, plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina ikvienu interesentu uz “VĀRDS DIZAINAM” 8. sezonas atklāšanu, kas notiks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Konferenču zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) un piedāvās Dizaina sarunu par tēmu “Nākotnes materiālu scenāriji”.

Globālās sasilšanas dēļ pasaule mainās (burtiski) un līdz ar to arī dizains. Īpašu lomu dizaina procesā spēlē materiāls. Šobrīd tiek meklēti jauni ekoloģiski risinājumi, kas paredz arī pārstrādes potenciāla izmantošanu. Tāpēc ar pārliecību var teikt, ka apkārtējā vide, kādu mēs pazīstam, drīzumā izskatīsies pavisam citādāk.

 

“VĀRDS DIZAINAM” 8. sezonas pirmās Dizaina sarunas būs veltītas nākotnes materiāliem. Savā vīzijā dalīsies Lielbritānijā rezidējošā latviete Lizete Druka, kura ir pieredzējusi dizaina speciāliste autobūves kompānijā “Jaguar Land Rover”. Lizete stāstīs par tekstilmateriālu lomu automobiļu dizainā, kā arī par nākotnes scenārijiem ārpus tā.

 

Lizete Druka ir Latvijā dzimusi dizainere, kura strādājusi dažādās nozarēs, sākot no juvelierizstrādājumu dizaina, beidzot ar modi un automobiļiem. Pēc tekstila dizaina maģistra pabeigšanas Londonas Karaliskajā mākslas koledžā (Royal College of Art) 2014. gadā Lizete pievienojās jaunajai “Jaguar” dizaina komandai. Tajā viņa attīstīja “Jaguar” krāsu un materiālu identitāti, pētot luksusa statusu, amatniecību, kā arī nākotnes ideju un materiālu iespējas automobiļu industrijā.

 

Lizete Druka interesējas par dizainu, tehnoloģijām un pieredzi, lai izprastu nākotnes resursus un sekas saistībā ar elektrifikāciju, autonomiju un vides izmaiņām, kas ietekmē mobilitātes nozari.

 

Dizaina sarunas turpināsies 2020. gada janvārī.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Konferenču zāle (1. stāvā)

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Dalība bezmaksas.
 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:
Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vietu skaits ierobežots.

E: jekaterina.potasova@lnmm.lv
T: (+371) 67830917
 

PROGRAMMU ĪSTENO:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 

PROGRAMMU ATBALSTA:

Valsts kultūrkapitāla fonds

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītās preses relīzes