TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Šinto un dievturība. Autohtonais redzējums
image
17.06.2020 17:00
Stāsta japāņu valodas tulks-gids Mg. paed. Uģis Nastevičs.

Japānu un Latviju šķir astoņi tūkstoši kilometru, bet vienlaikus esam gandrīz kaimiņi, jo starp mums ir tikai viena valsts. Japāņu dievestība, ko mūsdienās pazīst kā šintō, un latviešu dievestība – dievturība, kādas tās ir? Kā noritējusi to attīstība un saskarsme ar citām aizjūru kultūrām? Kādas ir to raksturīgākās iezīmes, gadskārtas un godi? Ko vēsta to svētie raksti un kādas ir to svētvietas? Ieskatu par to, cik daudz kopīgā un atšķirīgā, varēs gūt šajā lekcijā.

 

Apmeklētājiem tiks dota iespēja pirms lekcijas apskatīt izstādi „Kabuki. Japānas 19.gadsimta ukijo-e” ar lektora komentāriem. 

 

Mūžizglītības programmas ietvaros Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA reizi mēnesī, ceturtdienā piedāvā nodarbību ciklu “Telpa, tērps un tēls”. Programmas mērķis ir iesaistīt radošo profesiju pārstāvjus, lai veicinātu paaudžu sadarbību un nodrošinātu tradīciju pārmantojamību. Mākslas speciālistu, mākslas vēsturnieku, arhitektu vadītu lekciju, diskusiju un sarunu veidā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Latvijas kultūras mantojums tiks aplūkots pasaules kultūrmantojuma kontekstā, akcentējot paralēles un atšķirības. Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes. Nodarbības bagātinās oriģināls vizuālais, foto un kino materiāls.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 6,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 3,00 EUR

Vietu skaits ierobežots (25 cilvēki)! Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

ATBALSTA:​

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ

- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu un izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

- Nodarbību laikā lietot tikai personīgos vai personīgi piešķirtos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās izstādes