Tūre izstādē “Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris”
Aicinām izstaigāt izstādi “Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris” kuratores Līnas Birzakas - Priekules vadībā.
image
04.12.2021 12:00
Aicinām izstaigāt izstādi “Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris” kuratores Līnas Birzakas -Priekules vadībā.

1960. gados Hermanis Ničs kopā ar domubiedriem veidoja vienu no radikālākajām 20. gadsimta mākslas kustībām, kas mākslas vēsturē pazīstama ar nosaukumu “Vīnes akcionisti”. Par savu mūža darbu viņš atzīst 50. gadu beigās radīto Orģiju mistēriju teātri (Das Orgien-Mysterien-Theater), kas ir intensīva mākslas pieredze, kurā savienojas glezniecība, teātris, mūzika un lirika ar liturģiski reliģioziem elementiem.

Orģiju mistēriju teātra pamatā ir ideja radīt kaut ko vairāk par teātra iestudējumu, un Hermanis Ničs uzskata, ka tas ir iespējams tikai brīdī, kad vienlīdzīgi tiek iesaistīts un pārveidots gan skatītājs, gan aktieris. Savā ziņā tā ir mākslas terapija, pie kuras Vīnes akcionisti nonāca, pakāpeniski studējot Zigmunda Freida un Vilhelma Reiha darbus. Orģiju mistēriju teātrī nevar pasīvi vērot un palikt neitrāls, kā teicis Oto Mīls: “Mūsu darbība bija ne tikai mākslas forma, bet pāri visam eksistenciāla attieksme.”

 

MĒRĶAUDITORIJA: pieaugušie

DALĪBAS MAKSA: ieejas biļete izstādē

PASĀKUMA ILGUMS: līdz 1h

IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS: ierobežots vietu skaits (10 cilvēki), tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot ANKETU

PAPILDU INFORMĀCIJA: T: (+371) 67 222235
 

Pasākums paredzēts tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem. Apmeklējot pasākumu jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Norises telpā jālieto sejas maska, jāievēro distance. Vairāk par noteikumiem, kas jāievēro apmeklējot muzeju: Drošs muzeja apmeklējums (lnmm.lv)

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes