SARUNAS MUZEJĀ: Pieradinātā daba. 18.–21. gadsimts. Modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstāde
Tikšanās ar izstādes kuratori Alīdu Krēsliņu
image
20.07.2016 17:00
Trešdien, 2016. gada 20. jūlijā, plkst. 17:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) un mākslas zinātniece, kuratore Alīda Krēsliņa aicina uz “Sarunu muzejā”, lai dotos iepazīt krāšņo floras un faunas valstības motīvu daudzveidību 18.–21. gadsimta tērpos un aksesuāros pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstādē “Pieradinātā daba”.

Vizuļojošā jūra, okeāna dzelme, meža zaļums, džungļu pārpilnība, krāšņi ziedi, bagātā dzīvnieku, putnu un kukaiņu pasaule vienmēr kalpojusi par aizraujošu ideju grāmatu tērpu radītājiem. Jauna izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā “Pieradinātā daba”, ko uz Rīgu atvedis starptautisku ievērību guvušais modes vēsturnieks, teātra mākslinieks un kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs (Александр Васильев), ir skaists un plašs veltījums dabai kā neizsmeļamam iedvesmas avotam apģērbu un aksesuāru dizainā.

 

“Saruna muzejā” piedāvā interesentiem lielisku iespēju kopā ar izstādes kuratori, mākslas zinātnieci Alīdu Krēsliņu detalizētāk iepazīt 85 vēl neredzētus tērpus un vairāk nekā 500 aksesuārus, sekojot līdzi stilu vēstures evolūcijai, patērētāju gaumes izmaiņām un modes kaprīzēm no 18. līdz 21. gadsimtam. Vairākas tematiskās sadaļas – “Putni”, “Dzīvnieki”, “Kukaiņi”, “Mežs”, “Dārzi un parki”, “Jūra un okeāns”, “Džungļi un savanna” – sniegs koncentrētu ieskatu modes un dabas attiecību attīstībā visdažādākajās kombinācijās šo trīs gadsimtu garumā, ļaujot ne tikai baudīt un apbrīnot greznu, elegantu, reizēm pat drosmīgu un ekstravagantu izdomas un iespēju simbiozi, bet arī iemācīties nolasīt slēpto vēstījumu, kas iekodēts simbolos, krāsās un materiālos. Alīda Krēsliņa cer, ka izstādes apmeklējums noteikti rosinās ievērot dabas inspirētās nianses arī savā apģērbā un aizdomāties, kādi dzīvās dabas silueti, formas, ornamenti ir redzami uz mūsu pašu kleitām, žaketēm, biksēm, krekliem, blūzēm, šallēm, cepurēm un rotaslietām.

 

Skatītājus pie ieejas Lielajā zālē sagaidīs manekene ar populārās portugāļu izcelsmes Brazīlijas sambas dziedātājas, ASV kinoaktrises Karmenas Mirandas (Carmen Miranda) galvas rotas un tērpa repliku. Pastaiga izstādē vīsies cauri savannas līdzenumiem, eksotiskiem džungļiem un bieziem mežiem, tad klātesošie nonāks cilvēka kultivētajos dārzos un parkos, kurus apvieno speciāli ekspozīcijai veidots koks ar rotaļīgām cepurēm. Savukārt muzeja apsīdas daļā mieru un svaiguma sajūtu sniegs ūdens pasaules motīvi, kas saplūst gan kādā līgavas kleitā, gan zivs zvīņu reljefa izmantojumā, gan koraļļu un pērlīšu izšuvumos.

 

Izstāde “Pieradinātā daba” ir jau astotais projekts, ko Latvijas Nacionālais mākslas muzejs organizē sadarbībā ar ABLV Bank un Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcija Rīgā ir pasaules pirmizrāde, jo šāda rakstura skate no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas līdz šim vēl nav veidota.

 

Uz “Sarunām” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā laipni aicināts ikviens interesents!

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli!

Mēs Jūs gaidām!

 

NORISES VIETA:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

NORISES LAIKS:
2016. gada 20. jūlijs
plkst. 17.00

BIĻEŠU CENAS:
ieejas biļete izstādē

PAPILDU INFORMĀCIJA:
T: (+371) 67 222235, 67 830917
E: dmdm@lnmm.lv
 

IZSTĀDES ĢENERĀLSPONSORS:

 

IZSTĀDI ATBALSTA:

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes