VĀRDS DIZAINAM: 7. sezonas atklāšanas notikums
DIZAINA PODKĀSTS x Balticovo
28.11.2018 17:00
Trešdien, 2018. gada 28. novembrī, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina ikvienu interesentu uz pasākumu cikla “VĀRDS DIZAINAM” 7. sezonas atklāšanu, kas norisināsies vēl nebijušā formātā.

Starp Latvijas dizaina ikonām, kas būs redzamas Latvijas valsts simtgades izstādē “TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju”, notiks muzejā pirmais publiskais “Podcast” (no angļu: aplāde), ko varēs ne tikai dzirdēt audioierakstā, bet arī apmeklēt un klātienē uzdot jautājumus dizaina nozares profesionāļiem.

 

Ar personīgu, taču informatīvi bagātu pieredzes stāstu par tēmām, kas skar identitāti, vērtības, starpdisciplināru domāšanu un uzdrīkstēšanos radīt ilgtspējīgu dizainu, uzstāsies:

  • Germans Ermičs (LV/NL), dizainers;
  • Mārtiņš Saulespurēns (LV/USA), ierakstu inženieris un mikrofonu kompānijas “Blue Microphones” dibinātājs;
  • Kristaps Siliņš (LV), radošās aģentūras “McCANN Rīga” un stratēģiju aģentūras “White Label” stratēģiskais vadītājs.

 

Sarunas moderators – Artūrs Mednis, aģentūras “New Black” dibinātājs.

 

Dalība bezmaksas.

 

 

“VĀRDS DIZAINAM” 7. SEZONA

Pasākumu ciklā “VĀRDS DIZAINAM” 2019. gadā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies četru veidu aktivitātes: “Dizaina sarunas”, “Dizaina darbnīcas pieaugušajiem”, “Dizaina domnīcas pedagogiem” un “Dizaina nodarbības skolēniem”.

 

Programmas 7. sezonā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs veido ciešu sadarbību ar AS “Balticovo”. “Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps uzsver: “Ne velti mākslinieki ir teikuši, ka olai ir dabas dots perfekts dizains. Šo perfekciju un labskanību ar vidi meklējam visos “Balticovo” darbības aspektos, jo īpaši mūsu produktu iepakojumu dizainā. Pārtikas ražošanā dizaina domāšanai ir īpaša loma. Ar to izprotam daudz vairāk nekā tikai skaistu iepakojumu – tas ir pieredzes kopums, kuram cilvēks iet cauri, lietojot kādu produktu. No formas līdz tiem aspektiem, kas veicina veselīgu produktu izvēli, un patērētājā rada gandarījumu par iegādātu produktu, “ietērptu” videi draudzīgā veidolā. Iesaistoties projektā “VĀRDS DIZAINAM”, stāstīsim savus veiksmes stāstus ar to mākslinieku starpniecību, kuri ir radījuši mūsu produktu iepakojumus, izjutuši mūsu vērtības un gājuši ar mums uz kopīgu mērķi – dizainu cilvēkam.”

 

PAR “VĀRDU DIZAINAM”

Pasākumu cikls “VĀRDS DIZAINAM” ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu norisinās kopš 2012. gada ar mērķi izglītot sabiedrību dizaina jautājumos, iepazīstināt ar Latvijas labākajiem jomas pārstāvjiem, rosināt viedokļu apmaiņu un veicināt nozares tālāku attīstību.

 

Septiņu gadu laikā “VĀRDS DIZAINAM” kļuvis par apjomīgāko neformālās izglītības programmu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrā. Ar personīgo pieredzi ir dalījušies vairāk nekā 166 Latvijas dizaineri un jomas profesionāļi, kuru prezentācijas ir apskatāmas YouTube

 

Programma “VĀRDS DIZAINAM” ir iekļauta Latvijas Republikas Kultūras ministrijas dizaina stratēģijas rokasgrāmatā “Latvijas dizains 2020”.

 

 

PROGRAMMU ĪSTENO:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 

PROGRAMMU ATBALSTA:

Valsts kultūrkapitāla fonds, AS “Balticovo

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

Arctic Paper”, Talsu tipogrāfija, “Fold”, Latvijas Mākslas akadēmija, “Gardu muti”, SIA “Rīgas Krēslu fabrika”, “MINT furniture

 

PROGRMMAS KURATORE:

Liene Granovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 830917, E: Liene.Granovska@lnmm.lv

 

#VardsDizainam

 

 

 

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes