DZEJAS UN ATDZEJAS VAKARS: Mierīga Rīga un ritulis siera
Contras (Margusa Konnulas (Margus Konnula)) dzejas un atdzejas vakars
image
16.11.2018 17:30
Piektdien, 2018. gada 16. novembrī, plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) notiks Contras (Margusa Konnulas (Margus Konnula)) dzejas un atdzejas vakars “Mierīga Rīga un ritulis siera”.

Contra ir igauņu ekstravertās dzejas spožs pārstāvis, tulkotājs un atdzejotājs, kura dzeja priecē ar smalku  paradoksalitāti un humoru. Interese par latviešu valodu Contram radusies 2009. gadā, kad viņš sev atklājis Eduardu Veidenbaumu. Tādēļ sācis apgūt latviešu valodu un atdzejas mākslu Tartu universitātē. Guntars Godiņš apgalvo, ka gan Contras, gan Veidenbaumsa dzeja  ir stilistiski līdzīga. Abus vieno ironisks skatījums uz dzīvi. 2014. gadā viņa tulkojumā iznāca Eduarda Veidenbauma dzejas izlase, par kuru Contra saņēma Igaunijas un Latvijas Ārlietu ministriju Tulkotāju balvu.

 

Contra  uzrakstījis grāmatu  “Minu Läti” (“Mana Latvija”). Igaunijā Contram ir iznākuši gandrīz 30 dzejoļu krājumi, dzejas un prozas grāmatas bērniem. Viņš labprāt  atdzejo mūsdienu latviešu dzejnieku darbus. Contru  interesē Kārļa Vērdiņa un Arvja Viguļa dzeja. Savukārt Contras dzeju latviešu valodā tulkojis Guntars Godiņš.

 

Vakara gaitā klātesošie dzirdēs Contras dzeju autora izpildījumā un pārdomas par tulkojumiem, kas radušies dažādos laika posmos. Viesis pastāstīs par savu atdzejotāja pieredzi un vārdu interpretācijas iespējām, tulkojot stilistiski atšķirīgus darbus. Skanēs latviešu un igauņu dzeja.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10 /, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušie: 3,00 EUR

skolēni, studenti, pensionāri: 1,50 EUR

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 830917 

E: Agrita.Pore@lnmm.lv