KĀPĒC MAN PATĪK ŠIS DIZAINS: Jāņa Liepiņa vēlēšanu plakāts
image
13.12.2018 16:00
Kāpēc man patīk šis dizains? Seši muzeja kuratores Irēnas Bužinskas īsstāsti izstādē “TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju”.

Parasti skatītāji muzejā iepazīstas ar gatavu rezultātu - izstādi. Taču kurš gan no apmeklētājiem nav gribējis kļūt par sagatavošanas procesa liecinieku jeb arī dzirdēt izstādes veidotāju stāstījumu par to, pēc kādiem atlases principiem ekspozīcijai atlasīts konkrēta mākslinieka darinājums!

 

Izstādē "TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju” aplūkojami vairāk nekā 130 mākslas darbi un dizaina priekšmeti, kuru izvēle noritēja daudzās, ilgstošās diskusijās. Pamatjautājums katrā gadījumā bija šāds: Vai darbs atbilstīgs vēstījumam par mūsu valsti?“ 

 

Tā kā muzejiem jāspēj izraisīt pārsteigumu un radīt emocionālus un intelektuālus impulsus, tad apmeklētājiem pirmo reizi tiek piedāvāts sešu īsstāstu cikls "Kāpēc man patīk šis dizains?“ Iespēja uzzināt DMDM izstāžu kuratores Irēnas Bužinskas personīgo viedokli par atsevišķu autoru mākslas darbiem, kuri redzami šajā izstādē.

 

Divdesmito gadu beigās sabiedrībā pieauga neapmierinātība ar sociālajām problēmām, ko izraisīja pasaules ekonomiskā krīze, kuras ietekme bija jūtama arī Latvijā. Daļai mākslinieku bija tuvas kreisās idejas, par ko liecina arī mākslinieka Jāņa Liepiņa radītais plakāts, kas radīts konstruktīvisma ietekmē. Kāda bija gleznotāja attieksme pret šo virzienu – par to apmeklētāji uzzinās otrajā kuratores īsstāstā.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieejas biļete izstādē.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes