DIZAINA SARUNAS: Kā top? Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017
image
29.03.2017 17:00
Lai veicinātu diskusiju un viedokļu apmaiņu starp dizaina nozares profesionāļiem un sabiedrību, ar prezentācijām un pārdomām par tēmu dalīsies konkursa “Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017” laureāti.

Par pieredzi, veiksmēm un grūtībām, attīstot dizaina projektu stāstīs Latvijas Dizaina gada balvas 2017 pirmās vietas ieguvējs Jānis Godiņš (datu vizualizācijas rīks ”Infogram”), otrās vietas ieguvēja Zane Zajančkauska (izstādes stendu dizains “Civilizācijas nospiedumi”) un trešās vietas ieguvējs Krišjānis Jermaks (bērnu balansa velosipēds “Brum Brum”).

 

JĀNIS GODIŅŠ

Datu vizualizācijas rīks "Inforgram"

Daudzpusīgi izmantojams digitālā produkta risinājums datu vizualizāciju veidošanai, izmantojot interaktivitāti un tās sniegtās priekšrocības informācijas pasniegšanai, ļaujot rezultātu izmantot lietotājam jau ierastajās informatīvajās telpās. Produkts veicina sabiedrības spēju kritiski domāt un izdarīt secinājumus, pamatojot tos ar datiem. Radošais izaicinājums bija radīt pieejamākus datu vizualizācijas formātus, kas pēc iespējas efektīvāk pielāgojas dažādiem lietošanas un izmantošanas gadījumiem un veidiem. Produkts realizēts, izmantojot mūsdienu "web cloud" tehnoloģijas, veidots pēc "SaaS principa". Produkta panākumi ir redzami lietotāju pieaugumā, pozitīvās atsauksmēs un nozares novērtējumā.

 

ZANE ZAJANČKAUSKA

Izstādes stendu dizains “Civilizācijas nospiedumi”

Izstāde par grāmatu kultūru senajā Ķīnā. Izaicinājums: eksponāti ir 52 grāmatu reprodukcijas, neviena oriģināla; liels skaits līdzīgu eksponātu ar saturu ķīniešu valodā. Risinājums: padarīt par piedzīvojumu pašu apskates procesu. Iedvesmojoties no ķīniešu mīklām un ķīniešu grāmatu tradicionālā iesējuma, mēs radījām metāla stendus ar kustināmām koka virsmām. Koka virsmās iestiprinātās grāmatas apmeklētājs var brīvi šķirstīt, savukārt, virsmas slidinot, skatītājs atklāj katras grāmatas stāstu.
 

KRIŠJĀNIS JERMAKS

Bērnu balansa ritenītis "Brum Brum"

"Brum Brum" balansa ritenītis atšķiras no visiem pārējiem ritenīšiem, kas pastāvējuši līdz šim. Tas piemērots bērniem no 2 līdz 5 gadu vecumam. Unikālais U-formas bērza saplākšņa rāmis nodrošina dabisku amortizāciju, pasargājot mazo braucēju muguru no traumām. Regulējot ritenīša augstumu, mainās arī attālums starp riteņu asīm. Tas nodrošina ritenīša izmēra atbilstību bērna augumam. Ritenīša svars ir 3,9 kg un stūre grozāma 45° leņķī, līdz ar to tam piemīt izcilas manevrēšanas spējas. Riepas ir nepārduramas, diski ir pirkstiņdroši, un viena konstrukcijas skrūve padara tā salikšanu un izjaukšanu vienkāršu. Liels izaicinājums ir ražot ritenīšus Latvijā, saglabājot pircējiem draudzīgu cenu.

 

 

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Pirms un pēc pasākuma iespējams apskatīt izstādi “Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017”. Visi cikla DIZAINA SARUNAS videoieraksti skatāmi VĀRDS DIZAINAM Youtube.com profilā.

 

BEZMAKSAS IEEJA

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 830917

E: liene.granovska@lnmm.lv

 

PROGRAMMAS KURATORE:

Liene Granovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

 

 

Visu lekciju video būs skatāmi muzeja Youtube” kanālā.

#VardsDizainam

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas