PRESES KONFERENCE: Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā
image
13.12.2017 12:00
Trešdien, 2017. gada 13. decembrī, plkst. 12.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kurā tiks prezentēta izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā””. Dalībnieku reģistrācija: plkst. 11.30–12.00

Izstāde iezīmē šī brīža aktualitātes, mākslinieku darbības virzienus un radošos meklējumus gan eksperimentālās, gan klasiskās formveidēs rotu mākslā, objektos un dizaina priekšmetos, tiecoties akcentēt īpatnības un specifiku sinerģijā ar materiālu, kas var izpausties formā, struktūrā, ritmā, krāsā, gaismā, vizuālā, telpiskā un psiholoģiskā priekšmeta uztverē, kā arī dažādu maņu sintēzē.

 

Impulss projekta realizēšanai bija fakts, ka līdz šim Latvijā izstādes, kas aktualizētu laikmetīgās tendences metālmākslā un sniegtu plašāku ieskatu tās pārstāvju lokā, ir iztrūkušas. Ekspozīcija veidota ar mērķi vērst uzmanību metālmākslai kā mākslas nozarei, izcelt kopsakarības un atšķirīgo dialogā starp māksliniekiem.

 

Metālmāksla ir Latvijas kultūras vēsturē aktīvi klātesoša parādība ar izkoptām tradīcijām – sākot no zeltkaļu cunftēm Rīgā un kalējiem smēdēs, līdz pat metālkalumiem un lējumiem padomju perioda ideoloģiskajā klimatā un laikmetīgajiem autoriem, kuru izpausmes variē no individuāliem formu meklējumiem mākslas kontekstā arī komerciālu tipveida pasūtījumu izpildē, iekļaujoties mūsdienu dizaina un uzņēmējdarbības sfērā.

 

IZSTĀDES ORGANIZATORI:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 

IZSTĀDES ATBALSTĪTĀJI:

Valsts kultūrkapitāla fonds

 

IZSTĀDES KURATORE:

Andra Silapētere, mākslas zinātniece, pētniece,

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kuratore, projektu vadītāja

 

IZSTĀDES RADOŠĀ KOMANDA:

Iliāna Veinberga, mākslas zinātniece

Kristians Brekte, mākslinieks, scenogrāfs

Jānis Dzirnieks, mākslinieks, dizainers

 

IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:

Ieva Zvejniece, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Dizaina un dekoratīvā koka mākslas kolekcijas glabātāja

 

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes