2018. gada septembrī Londonā norisināsies dizaina biennāle, kurā Latviju pārstāvēs Artūrs Analts ar interaktīvu instalāciju “Matter to Matter”.
Lai sekmētu Latvijas dizaina novērtējumu starptautiskajā mērogā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) un tā struktūrvienība Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM) koordinē Latvijas ekspozīcijas sagatavošanas procesu dalībai otrajā Londonas Dizaina biennālē 2018. gadā (2018 London Design Biennale, LDB). Latvijas ekspozīcijas “Matter to Matter” autors ir jaunais dizainers Artūrs Analts un starpdisciplinārā dizaina uzņēmums “Variant Studio”. Projekts tiek īstenots Latvijas valsts simtgades starptautiskajā programmā. Latvija šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā būs pārstāvēta pirmo reizi.
2018. gadā LDB notiks no 4. līdz 23. septembrim. Latvijas ekspozīciju papildinās kultūras programma, kas iedvesmos tuvāk iepazīt Latviju.
3. septembrī plkst. 20.00 The Pleasance Theatre Londonā (Carpenters Mews, North Road, London N7 9EF) notiks laikmetīgās dejas pirmizrāde “Neredzama iedarbība” ar latviešu un britu dejotāju, aktieru un mūziķu piedalīšanos. Horeogrāfs Kirils Burlovs (“Ballet Rambert”) iepazīstinās ar savām mūsdienu dejas zināšanām un mūžseniem baleta klasikas pamatiem, pārvietojot skatītājus ārpus kustības estētikas, lai atklātu latviešu tautas dejas simboliskās vērtības. Tā būs mēmā saruna ar klātesošajiem par sievieti tagad un nākotnē.
Biļešu rezervācija: www.balticartform.org
Kases tālrunis: (+44) 20 7609 1800
18. septembrī Londonas Dizaina biennāles programmas ietvaros norisināsies Latvijas diena. Uz aktīvu viedokļu apmaiņu tiek aicināti pazīstami radošo industriju, dizaina un sociālantropoloģijas jomu eksperti no Lielbritānijas un Latvijas – LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktora vietniece, “Dabas koncertzāles” projekta idejas autore un vadītāja Dr. sc. ing. Silvija Nora Kalniņš, dizainers Artūrs Analts un citi. Diskusijas mērķis ir rosināt domāt par sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu dizainu, Latvijas ekosistēmu, sabiedrības iesaisti, prasmi apvienot dažādu kultūru pieredzi. Sarunu moderēs Londonas Dizaina biennāles mākslinieciskais direktors, Viktorijas un Alberta muzeja Dizaina, arhitektūras un digitālās mākslas nodaļas vadītājs Dr. Kristofers Tērners (Christopher Turner) un sociālantropologs Dr. Viesturs Celmiņš no Kembridžas Universitātes.
23. septembrī plkst. 19.00 un 24. septembrī plkst. 20.00 kultūras cienītājiem tiks piedāvāts īpašs notikums, jo pasaulē pazīstamā latviešu komponista Pētera Vaska klavierdarbu ciklu “Gadalaiki” varēs baudīt kā intīmu un patiesi intriģējošu laikmetīgās dejas izrādi dzīvās mūzikas pavadījumā. Priekšnesums notiks neparastā akustikā – 50 pēdu dziļā pazemē lielajā ieejā vēsturiskajā divu gadsimtu vecajā Temzas tunelī pie Brunela muzeja (the Brunel Tunnel Shaft, Brunel Museum, Railway Ave, London SE16 4LF). Skaņdarbu ar tā universālo nostādni par dzīves loku dabā un cilvēkā izpildīs vairākkārtējais Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, pianists Reinis Zariņš, bet ideju kustībās izteiks horeogrāfs, bijušais Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solists, “Northern Ballet”, “Ballet Rambert” un “Michael Clark Company” dejotājs Kirils Burlovs. Četri gadalaiki mūzikā un dejā atspoguļos cilvēka dzīvi no jaunības līdz briedumam, kas sasaucas ar tēlainām dabas ainām.
Biļešu rezervācija: www.balticartform.org

PROJEKTA PARTNERI:
Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas valsts simtgades birojs
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (“Magnetic Latvia”)
Latvijas Republikas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
LATVIJAS EKSPOZĪCIJAS LDB 2018 AUTORS:
Artūrs Analts, dizainers, mākslinieks / dizaina uzņēmums “Variant Studio”
PROJEKTA VADĪTĀJA:
Inese Baranovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja
PROJEKTA VIESKURATORI:
Anna Stjuarte (Anna Stewart), redaktore, projektu konsultante
Nuno Koelju (Nuno Coelho), dizaina teorētiķis / Karaliskā Mākslas koledža Londonā
Artūra Analta instalācijas “Matter to Matter” reprezentācijas materiāli LV un EN Londonas Dizaina biennālei pieejami šeit, šeit, šeit, šeit un šeit.