Dizaina darbnīcu vasaras programma KAS IR DIZAINS?
Praktiskas nodarbības jauniešiem ar Latvijas dizaineru piedalīšanos
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs jūnija mēnesī piedāvā dizaina darbnīcu vasaras programmu KAS IR DIZAINS? jauniešiem.

KAS IR DIZAINS? nodarbības pirmajā daļā jaunieši apskata muzeja pastāvīgās ekspozīcijas dizaina kolekciju, diskutē ar muzeja pedagogu par dizaina daudzveidību un iespējām darboties šajā jomā. Otrajā daļā praktizējošs dizainers iepazīstina jauniešus ar konkrētu dizaina jomu, kurā viņš strādā.

 

9. jūnijā Brigita Šļivka “Mēbeļu dizains”

Brigita Šļivka ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļu. Veiksmīgi izstrādājusi transformējamu mēbeli dzīvojamām telpām ar mazu platību “MOVE Compact Living”, kas atzinīgi tika novērtēta konkursā “Gada balva dizainā 2015”.


14. jūnijā Daniela Treija “Produktu dizains”

Jaunā dizainere Daniela Treija ir absolvējusi Eindhovenas Dizaina akadēmiju, viņa savu radošo balsi spēj izteikt visskaidrāk, radot asprātīgus un estētiski pievilcīgus grafiskus darbus. Iztēlojaties, kas notiktu, ja dizaina objektu, kas dzīvojis tikai fantāzijās un filmās, pieņemtu taustāmas formas fiziskajā pasaulē? Darbnīcas ietvaros forma seko fikcijai. Fikcionālu un iedomātu dizainu meklējumi kino un neierobežotas spekulācijas par šo dizainu potenciālo vietu mūsu ikdienā.

 

15. jūnijā Toms Babčuks “Produktu dizains” 

Toms Babčuks ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, radījis figūru komplektu “UMU”, kas palīdz veicināt tēlaino domāšanu, emocionalitāti un intelektuālas domas attīstīšanu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Arī uzdevums jauniešiem tiks vērsts uz vizuāli asociatīvu stāstīšanu — ar iztēles palīdzību figūru nosacītajām formām piešķirt kādus konkrētus tēlus un ar tiem izspēlēt dažādas situācijas.


16. jūnijā Liene Bukovska “Modes dizains” 

Liene Bukovska ir ieguvusi maģistra grādu modes mākslā, un bakalaura grādu funkcionālā dizaina nodaļā, Latvijas Mākslas akadēmijā. Ar aksesuāru zīmola KUMMA kolekcijām piedalījusies vairākās modes skatēs, to vidū modes nedēļā “Modes Manifestācija”. Savu darbu galvenokārt fokusē uz somu dizainu, to funkcionalitāti un transformēšanas iespējām. Galvenokārt strādā ar ādu. Veidojot kolekciju, uzmanību pievērš arī tērpam, tā mijiedarbībai ar aksesuāriem, kas ir kolekcijas bāze un būtiska sastāvdaļa. Dizainere ir radījusi modulāru somu komplektu, kas izstrādāts īpaši cilvēkiem ratiņkrēslos.

 

21. jūnijā Anete Bajāre “Ilustrāciju dizains”

Anete studē Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas maģistrantūrā, nodarbojos ar mākslu, ilustrāciju un grafikas dizainu. Piedalījusies vairākās izstādēs, to vidū Kaņepes Kultūras centrā ar bilžu grāmatu izstādi “Grūti audzināmas grāmatas”.

 

Dalībai darbnīcā nav nepieciešamas priekšzināšanas.

Video ieskats dizaina darbnīcās.


NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

0,50 EUR no personas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās
T: (+371) 67 830917

E: liene.granovska@lnmm.lv

 

ATBALSTĪTĀJI:

Valsts Kultūrkapitāla fonds