Videodarbnīca “Kā top porcelāna krūze?”
Izstādes "CREO ERGO SUM" ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina ieskatīties “Esse Ceramics” darbnīcā, lai izprastu, kā top porcelāna priekšmeti.

Videodarbnīcā “Kā top porcelāna krūze?” keramikas dizainere Esse jeb Esmeralda Purvišķe iepazīstina ar porcelāna krūzes tapšanas procesu – no skices un rasējuma līdz gatavam produktam un tā greznošanai. Esses radītie trauki nereti papildināti ar asprātīgām detaļām – krūzei pievienota osiņa bumbuļa formā, bet tējkannu dekorē krāsaini dekoli – uz speciāla papīra sietspiedes tehnikā drukāti zīmējumi, ko pielīmē traukam un nostiprina, apdedzinot augstā temperatūrā. Dekolu zīmējumu autors ir mākslinieks Zahars Ze, kurš videodarbnīcā stāsta par to tapšanu.

 

 

Porcelāns kā materiāls tiek plaši izmantots mākslā un dizainā. No tā var veidot gan unikālus mākslas darbus – kā tas redzams izstādē, gan ikdienā lietojamus, funkcionālus priekšmetus – kā šķīvis vai krūze. Darbnīca atklāj nianses un iepazīstina ar sarežģītā materiāla specifiku, apstrādes tehnikām un rada izpratni par dizaina objektu tapšanas ceļu.

 

Esmeralda Purvišķe ir zīmola “Esse Ceramics” veidotāja, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju funkcionālā dizaina un keramikas apakšnozarēs. Dizainere vada PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Keramikas izstrādājumu dizaina izglītības programmu, piedalās izstādēs un dažādos radošos projektos.

 

Filmēšana un montāža: Jāzeps Podnieks un Ritvars Bluka

 

Videodarbnīca tapusi ar VKKF finansiālu atbalstu.

Saistītās izstādes
Saistītās galerijas