Latvijas Nacionālais mākslas muzejs saņēmis dāvinājumu no diviem izstādes “Stikla balss. Sadarbība” māksliniekiem
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs saņēmis dāvinājumu no diviem starptautiskās izstādes “Stikla balss. Sadarbība” dalībniekiem: Japānas mākslinieces Rui Sasaki (Rui Sasaki) un Ķīnas mākslinieka Soudzjas Džana (Suojia Zhang). Izstāde notika Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA no 2021. gada 11. februāra līdz 1. augustam. Turpmāk abu autoru mākslas darbi papildinās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekciju.

Rui Sasaki. Laika apstākļu spogulis. 2020. Stikls, fosforējošs stiklu sajaukums, spogulis, metāls, UV gaisma. Diametrs: 50 cm. 

Darbs veidots no neskaitāmiem stikla gabaliņiem, kas satur fosforescējoša stikla maisījumu. Fosforescējošā stikla daļas reaģē uz cilvēku kustības plūsmu, kas nosaka to, cik spožs vai tumšs būs darbs, tāpat kā attiecīgās dienas laikapstākļi. Instalāciju raksturo neparedzamība un gaistošums. Tā nedarbojas bez skatītāju iesaistes.

 

Soudzja Džans (Suojia Zhang, Ķīna). Glabājiet atmiņas un neaizmirstiet. 2019. gada oktobris–2021. gada janvāris. Stikls. Kopā 7 stikla priekšmeti: 1 gab - 35x32x9 cm, 6 gab - 22x10x5 cm

Mākslinieka Soudzja Džana skumjas par dzimtās vecpilsētas nojaukšanu materializē simts gadus veca sarkanā ķieģeļa stikla atlējums. Katrs ķieģelis nes pilsētas nospiedumu – 青岛 (Cjindao), mākslinieka garīgās dzimtenes vārdu. “Mana dzīve ir sasniegusi aizmiršanas stadiju, bet dažas pieredzes un atmiņas nekas nevar izdzēst. Kopš es pametu savu dzimto pilsētu Cjindao, lai kļūtu par profesionālu mākslinieku, tā ir dramatiski mainījusies, kļuvusi man sveša. Lai gan pilsēta kļūst arvien greznāka, es jūtu, ka esmu zaudējis savas mājas, savas garīgās mājas…” [Soudzja Džans].

Saistītās izstādes