Mākslas muzeji piedāvā īpašās apmeklējuma stundas ģimenēm ar bērniem "Ģimenes laiks"
Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī un valdības pieņemto drošības pasākumu kopumu, Latvijas muzejos ir noteiktas epidemioloģiskās drošības prasības – pakalpojumi tiek sniegti tikai drošajā jeb “zaļajā” vidē*. Lai uzņemtu ģimenes ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, nodrošinātu atsevišķu plūsmu un saglabātu drošu muzeja apmeklējumu, muzeji ievieš īpašās apmeklējuma stundas – sestdienu rītos ģimenes ar bērniem gaidīs Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, savukārt svētdienās aicinām uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

 

Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA  tuvākais “Ģimenes laiks” norisināsies 20. novembrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 (ieeja līdz plkst. 13.00). Aicinām pārējo sabiedrību šo muzeja lēmumu atbalstīt un savam apmeklējumam izvēlēties citu dienas laiku. 

 

Šajā laikā muzejs ģimenēm piedāvās:

Ģimenes ceļvedi

Pastaigu pa muzeja galerijām un zālēm papildinās Ģimenes ceļvedis, kas aicina gan lielus, gan mazus ieskatīties interjera detaļās un izmēģināt restauratora profesiju dažos pavisam vienkāršos un pāris mazliet sarežģītākos uzdevumos. Ceļvedis bez maksas pieejams Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē. Aicinām paņemt līdzi rakstāmpiederumus.

 

Mākslas empātijas kartītes

Apmeklējot izstādi, telefonā iespējams izmantot mākslas empātijas kartītes, kas veidotas pašatklāsmes tematikā un iepazīstina ar itāļu mākslas darbiem izstādē “Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi”: https://bit.ly/Empatijas-karte 


 

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā pirmais “Ģimenes laiks” norisināsies 28. novembrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 (ieeja līdz plkst. 13.00). Aicinām pārējo sabiedrību šo muzeja lēmumu atbalstīt un savam apmeklējumam izvēlēties citu dienas laiku. 

 

Šajā laikā muzejs ģimenēm piedāvās:

Ģimenes somu

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem piedāvā īpašu “Ģimenes somu” ar spēlēm un uzdevumiem, kas muzeja apmeklējumu padarīs par aizraujošu piedzīvojumu. Somā atrodas attīstošas un uz taktilu pieredzi orientētas spēles un uzdevumi, kas tematiski saistīti ar muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā redzamajiem mākslas darbiem. Pētot somas saturu, bērni gūs pirmos priekšstatus par mākslas valodu un tiks iedrošināti tuvāk aplūkot detaļas. Soma bez maksas uz muzeja apmeklējuma laiku iegūstama Informācijas punktā (2. stāva vestibilā). 

 

Krāsojamo grāmatu “Princese un krelles”

Mazos apmeklētājus iepriecinās izkrāsojams stāsts par iemīļoto Jaņa Rozentāla gleznu “Princese ar pērtiķi”. Grāmatiņa atklāj iztēlotu piedzīvojumu, kā kāda jauna meitene pārsteidzoši kļūst par nozīmīgās gleznas modeli  – austrumu princesi! Grāmata bez maksas pieejama Informācijas punktā (2. stāva vestibilā). Aicināsim krāsošanai uz vietas līdzi ņemt savus zīmuļus.


 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā  pirmais “Ģimenes laiks” norisināsies 20. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 14.00 (ieeja līdz plkst. 13.00). Aicinām pārējo sabiedrību šo muzeja lēmumu atbalstīt un savam apmeklējumam izvēlēties citu dienas laiku. 

 

Šajā laikā muzejs ģimenēm piedāvās:

Ģimenes ar bēriem aicinātas iepazīt Latvijas dizaina stāstus par laika posmu no 19. gs beigām līdz 20. gs 60. gadiem muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.  

 

Darboties Madernieka studijā ar sagatavotiem uzdevumiem.


 

Ņemot vērā to, ka Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs un ekspozīcija Muzeju krātuvē “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” var nodalīt apmeklētāju plūsmas, jo nodrošina iepriekšēju reģistrāciju, šīs kultūrvietas ir iespējams apmeklēt ģimenēm ar bērniem (bērniem vecumā līdz 12 gadiem nav jāuzrāda sertifikāti – bērna sertifikāta statuss tiek pielīdzināts pavadošās personas statusam; bērni vecumā no 12 gadiem apmeklējot ģimenes lokā var uzrādīt arī sertifikātu par 72h negatīvu testu vai laboratorisko izziņu, kā arī personu apliecinošu dokumentu).

 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir pieejams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 288 800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv. 

 

Ekspozīcija Muzeju krātuvē “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” ir pieejama tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 797 596, (+371) 67 357 525 vai e-pastu muzejukratuve@lnmm.lv. 

 

 

APMEKLĒJUMA NOTEIKUMI: 

Ģimenēm ar bērniem līdz 12 gadu vecumam muzeja apmeklējums iespējams tikai “Ģimenes laiks” ietvaros, personām virs 12 gadu vecuma uzrādot derīgu sadarbspējīgu sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. “Ģimenes laiks” ietvaros bērniem vecumā līdz 12 gadiem nav jāuzrāda sertifikāti – bērna sertifikāta statuss tiek pielīdzināts pavadošās personas statusam.

 

Pieaugušajiem un bērniem vecumā no 12 līdz 18 gadiem nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcināciju, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Bērni vecumā no 12 gadiem apmeklējot ģimenes lokā var uzrādīt arī sertifikātu par 72h negatīvu testu vai laboratorisko izziņu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Bērns līdz 15 gadu vecumam, uzrādot attiecīgo sadarbspējīgo sertifikātu, personas identitātes apliecināšanai var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, skolēna apliecību vai dzimšanas apliecību. Ja bērnu līdz 15 gadu vecumam pavada tā vecāks, var uzrādīt vecāka pasi, kurā ir ieraksts par šo bērnu. 

 

Epidemioloģiskās drošības noteikumi:

·      Visu apmeklējuma laiku pareizi jālieto sejas maska, nosedzot degunu un muti.

·      Jāievēro 2 metru distance starp citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

·      Aizliegts apmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā.

 

NODERĪGA INFORMĀCIJA:

Mākslas muzeji  īpašu uzmanību pievērš piedāvājuma pilnveidošanai, lai ģimenēm ar bērniem nodrošinātu patīkamu muzeja apmeklējumu. Aicinām iepazīties ar noderīgu informāciju!

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA 

Ar bērnu ratiņiem ēkā visērtāk var iekļūt pa ieeju no Doma laukuma puses. Par ļoti pretimnākošām cenām ir pieejamas Ģimenes biļetes: piemēram, visa muzeja apskate 1 pieaugušajam ar 1–4 bērniem vai vienai daudzbērnu ģimenei izmaksās 5,00 EUR, bet muzeja apmeklējums 2 pieaugušajiem ar 1–4 bērniem – 7,00 EUR. Ģimeņu ērtībai ir izmantojams lifts, ar kuru var piekļūt muzeja ekspozīcijām, kā arī ātrijam un garderobei. Muzeja labierīcībās 0. stāvā pie garderobes atrodas bērnu pārtinamais galdiņš. Ceturtā stāva ekspozīcijā ir izveidota atpūtas zona ar skatu uz Doma laukumu, kurā ērti jutīsies visa ģimene.

 

LNMM

Ar bērnu ratiņiem ēkā visērtāk var iekļūt pa ieeju no parka puses. Par ļoti pretimnākošām cenām ir pieejamas Ģimenes biļetes: piemēram, visa muzeja apskate 1 pieaugušajam ar 1–4 bērniem vai vienai daudzbērnu ģimenei izmaksās 5,00 EUR, bet muzeja apmeklējums 2 pieaugušajiem ar 1–4 bērniem – 7,00 EUR. Ģimeņu ērtībai ir pieejams lifts, ar kuru var piekļūt muzeja ekspozīcijām un izstādēm.

 

Informācija par drošu muzeja apmeklējumu ŠEIT.

 

*Epidemioloģiski droša vide ir tāda vide, kurā gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri kontaktējas ar apmeklētājiem, obligāta prasība ir uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 vīrusa pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (pārejas periodā darbinieki var uzrādīt derīgu testu par negatīvu rezultātu). 

 

KONTAKTINFORMĀCIJA: 

MMRB

T: (+371) 25 732 122

E: rigasbirza@lnmm.lv

 

LNMM

T: (+371) 67 324 461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

DMDM

T: (+371) 67 222 235

E: dmdm@lnmm.lv

Saistītie pasākumi