Aicinām iepazīties ar lekciju video un izdevumiem, kas tapuši Hermaņa Niča personālizstādes ietvaros
LNMM izstādes ir kā notikumi, ko papildina dažādi pasākumi – sarunas ar mākslinieku, diskusijas un lekciju cikli, performances un nodarbības jauniešiem. Kaut gan Niča personālizstāde DMDM noslēgusies, aicinām iepazīties ar tās ietvaros tapušajiem lekciju un diskusijas ierakstiem, kas skar daudzus šodien aktuālus jautājumus.

Aicinām iepazīties ar:

 

PAR IZSTĀDI:

"Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris" no 2021. gada 16. oktobra līdz 30. decembrim bija aplūkojama DMDM kā pirmā mākslinieka izstāde Baltijas valstīs.  Lai gan pandēmijas dēļ tā  bija atvērta vien 39 dienas, tomēr to apskatīja gandrīz pusotrs tūkstotis apmeklētāju.

Izstādes patrons un organizators ir VV Foundation sadarbībā ar Hermaņa Niča fondu (Hermann Nitsch Foundation).

 

PAR MĀKSLINIEKU

Hermanis Ničs ir austriešu avangarda mākslinieks, viens no “Vīnes akcionistiem”. Savos rituālos (akcijās) šīs mākslas kustības pārstāvji bieži kā izteiksmes līdzekļus izmanto pašsakropļotus ķermeņus, apgānīšanos, dzīvnieku iekšas, urīnu, fekālijas, asinis, tādā veidā izrādot zemapziņas reakciju pret pēckara Austrijas “attīrīšanos” no tās noziegumiem, dalības nacionālsociālismā un holokaustā.

 

Hermanis Ničs dzīvo un strādā Princendorfas pilī, kur norisinājās leģendārā akcija “Sešu dienu spēle” (1998). Austrijas pilsētiņā Mistelbahā ir izveidots Niča muzejs. Autora darbi ir iekļauti Ņujorkas Modernās mākslas muzeja, Londonas Teita galerijas krājumā, kā arī daudzās citās kolekcijās.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas