Noskaidroti 20 Latvijas Dizaina gada balvas finālisti
2. martā Latvijas Dizaina gada balvas žūrija kopā ar organizatoriem oficiāli paziņoja 20 finālistus, no kuriem rīt, 3. martā, īpašā apbalvošanas ceremonijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiks noskaidrots galvenās balvas ieguvējs. No plkst. 19:00 apbalvošanas ceremonijai tiešraidē būs iespējams sekot līdzi ziņu portālā Delfi.lv.

Latvijas Dizaina gada balvas finālisti ir:

 

 • Bērnu balansa ritenītis "Brum Brum", autors: Krišjānis Jermaks
 • Soma un spēļu komplekts "Ģimenes soma", autors: Biedrība "Droši un koši"
 • Zīmola dizains “Soma", autors: Zīmolu dizaina studija "Overpriced"
 • Zīmola identitātes maiņa Rīgas Tehniskajai universitātei, autors: Dizaina studija TEIKA
 • Datu vizualizācijas rīks “Infogram", autors: Infogram
 • Zīmola īsfilma “UNIFORM", autors: Ivars Burtnieks
 • Velosipēda pārvalks iekštelpām “Velosock", autors: Oskars Mickevičs
 • Vides objekts - paviljons "Parametriskais ledājs", autors: Didzis Jaunzems
 • Ekspozīcijas dizains “Gaismas pils un Stikla kalns", autors: Dd studio
 • Interjers “Bistro BALTS", autors: Zane Tetere-Šulce
 • Izglītojoša spēle bērniem "Kokotājs", autors: SIA "Oliver Latvia"
 • Trauku kolekcija “Zeme", autors: Uģis Balodis, Miks Balodis
 • Izstādes stendu dizains "Civilizācijas nospiedumi", autors: Ilze Kalnbērziņa Praz
 • Interjers privātmājai Cēsīs, autors: OUTOFBOX / Lolot design
 • Stiklplasta laiva “RUPUCIS", autors: Jānis Briška
 • Transformējama mēbele “SO:LO", autors: Aija Priede-Sietiņa, Daneks Sietiņš
 • Izstāde "Upe Melānija", autors: Mistrus Media, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Melānijas Vanagas muzejs
 • Modes kolekcija "Savvaļas Putni", autors: Amoralle
 • Pastāvīgā ekspozīcija "Grāmata Latvijā", autors: GAISS / Associates, Partners et Sons / Latvijas Nacionālā bibliotēka
 • Mikrofons “Runa", autors: Charles Bušmanis (Bourrier)

 

Latvijas Dizaina gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, asociētais dizaina profesors Stefans Viāls (Stéphane Vial): “Darbu izvērtēšana bija ilgs process – gan izskatot darbus katram individuāli, gan visai žūrijai kopā Rīgā. Mēs daudz diskutējām, brīžiem nepiekritām viens otra viedoklim un arī mainījām savas domas.  Kopumā vērtēšanas procesā žūrijas locekļi iesaistījās ar patiesu atdevi un rūpību. Mums katram ir stingri uzskati par dizainu, kas ir iesakņojušies no mūsu dažādajām kultūrām - tieši tādēļ darbu vērtēšanas process ir tik aizraujošs. Latvijā ir lieliska radošā pieeja dizainam, tādēļ būs ļoti grūti izvēlēties uzvarētāju. ”

 

Kopā Latvijas Dizaina gada balvai no 2017. gada 1. janvāra līdz 1. februārim tika iesniegti 147 dizaina darbi, kuru izvērtēšanā piedalījās starptautiska žūrijas komanda. Iesniegtos darbus katrs žurijas loceklis vispirms izvērtēja individuāli, balstoties uz savu profesionālo kompetenci. 1. martā žūrija kopīgā sapulcē ievēlēja žūrijas priekšsēdētāju Stefanu Viālu (Stéphane Vial) un vairāku stundu garu diskusiju rezultātā kopīgi vienojās par 20 labākajiem dizaina darbiem.

 

Latvijas Dizaina gada balvas starptautiskās žūrijas sastāvā šogad ir godalgotās aģentūras "Gagarin" radošais direktors Hringurs Hafsteinsons (Hringur Hafsteinsson), asociētais dizaina profesors un doktorantūras padomnieks, kā arī pētniecības vadītājs dizaina inovācijas projektā PROJEKT Lab Nīmas universitātē (University of Nîmes) Stefans Viāls (Stéphane Vial), arhitekte, Oslo Vesterdāles Mākslas, komunikāciju un tehnoloģiju augstskolas (Westerdals Oslo Westerdals Oslo School of Arts, Communication and Technology) profesore Vēsma Kontere McQuillan, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska, dizainers, kurators un starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD izveidotājs Rihards Funts, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele

 

Pieteikto darbu fināla izvērtēšanā žūrijas komandai pievienosies LDGB šī gada īpašais viesis – pasaulē vadošā dizaina žurnāla “Frame” līdzdibinātājs un redaktors Roberts Tīmans (Robert Thiemann). 3. martā, plkst. 11.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā korpusa K2 auditorijā notiks Latvijas Nacionālās Dizaina gada balvas žūrijas pārstāvju diskusija "Dizaina rīcība / Design Doing". Tajā dizaina nozares eksperti dalīsies pieredzē, diskutēs un attīstīs praktiskas idejas, kā izmantot dizaina domāšanu inovatīvu produktu radīšanas procesā un dizaina izglītības vides veidošanā.

 

Latvijas Dizaina gada balvu organizē dizaina birojs “H2E” sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju. Balvas galvenais partneris ir viens no vadošajiem IT uzņēmumem Latvijā un pasaulē “Accenture”.

Saistītie pasākumi
news-image
03 Mar 11:00
PUBLISKĀ DISKUSIJA: Dizaina rīcība / Design Doing
Diskusijas mērķis ir piedāvāt informāciju un sekmēt izpratni par dizaina nozīmi sadzīvē un ikdienā, īpaši pievēršoties dizaina izglītības pilnveidošanas procesam Latvijā.
news-image
08 Mar 17:00
DIZAINA DARBNĪCA PIEAUGUŠAJIEM: Elīna Čīma
Dizaina darbnīcu pieaugušajiem vada dizainere Elīna Čīma.
news-image
11 Mar 12:00
Sarunas jauniešiem par dizainu
Sarunas starp jauniešiem piedāvā iepazīt izstādi, kopīgi saskatīt un dalīties ar novērojumiem par un ap dizainu. Pasākuma mērķis – izveidot platformu brīvai viedokļu apmaiņai starp vienaudžiem.
news-image
13 Mar 16:00
DIZAINA DOMNĪCA PEDAGOGIEM: Dizaina radīšanas procesi
“Dizaina domnīca” ir jaunizveidota programma vispārizglītojošo skolu pedagogiem, kas motivēs un iedvesmos skaidrot dizaina nozīmi jauniešu auditorijai. Nodarbības vadīs dizaina jomas speciālisti, kuri ar lekciju un radošu uzdevumu palīdzību sniegs iespēju papildināt zināšanas un pieredzi.
news-image
16 Mar 14:00
DIZAINA NODARBĪBA JAUNIEŠIEM: Zane Zlemeša
Sarunu-nodarbību vada dizainere, ilustratore Zane Zlemeša
news-image
22 Mar 17:00
SARUNAS MUZEJĀ: Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017
Šī ir iespēja daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt izstādi “Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017” un dažādus ar to kontekstuāli saistītus jautājumus. Tikšanās notiks ar izstādes rīkotājiem un Latvijas Dizaina gada balvas žūrijas pārstāvjiem
news-image
29 Mar 17:00
DIZAINA SARUNAS: Kā top? Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017
Lai veicinātu diskusiju un viedokļu apmaiņu starp dizaina nozares profesionāļiem un sabiedrību, ar prezentācijām un pārdomām par tēmu dalīsies konkursa “Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017” laureāti.
news-image
05 Apr 17:00
SARUNAS MUZEJĀ: Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017
Tikšanās ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāju Inesi Baranovsku, dizaineri Jeļenu Solovjovu, sociālantropologu Viesturu Celmiņu un arhitektūras kuratoru Mārtiņu Ķibildu
news-image
08 Apr 12:00
PAVASARA ĢIMENES DIENA: Dizainam pa pēdām
Sestdien, 2017. gada 8. aprīlī, plkst. 12.00–16.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienu “Dizainam pa pēdām”.
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās galerijas