Vasaras skola muzejā: Arhitektūra

Vasarā vienu nedēļu no 11.–14. jūnijam plkst. 11.00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks Vasaras skolas nodarbības bērniem. Nodarbības ļaus tuvāk iepazīt muzeju, tajā aplūkojamos mākslas darbus, kā arī atklās interesantus faktus no vēstures un mākslinieku biogrāfijām. 

Uzmanību! Pietiekšanās Vasaras skolas nodarbībām ir noslēgusies! Pateicamies par izrādīto interesi un atsaucību!

 

Šogad Vasaras skolas tēma veltīta muzeja arhitektūrai un pilsētai gleznās. Nodarbībās mācīsimies veidot kompozīciju, izprast perspektīvu, zīmēt ielas, ēkas un pat veselas pilsētas. Katru dienu strādāsim citā muzeja stāvā, bet pēcpusdienu pavadīsim, zīmējot parkā pie muzeja.

 

Nodarbība notiek no plkst. 11.00 – 15.00. Pusdienu pārtraukumā darbnīcas telpās būs iespējams iestiprināties ar līdzpaņemtajām sviestmaizēm.

 

Nodarbības vada māksliniece un muzejpedagoģe Diāna Dimza-Dimme.

 

NORISES LAIKS UN TĒMAS:

11. jūnijs. Māra Brašmane "Blaumaņa iela" 1972

Strādāsim muzeja otrā stāva fotogrāfiju ekspozīcijā. Fotogrāfijās pētīsim perspektīvas likumus. Zīmēsim ar ogli un baltu krītiņu vai zīmuli. Pēcpusdienā dosimies ārā un mēģināsim ieraudzīt, saprast un uzzīmēt perspektīvu.

 

12. jūnijs. Ludolfs Liberts."Lielais kanāls Venēcijā" 1930

Strādāsim muzeja 3. stāvā un pētīsim vecmeistaru darbus. Skicēsim ekspozīcijā, bet pēc tam dosimies uz darbnīcu gleznot. Pēcpusdienā zīmēsim muzeja ēku līdzīgi, kā to darītu mākslinieks Ludolfs Liberts.

 

13. jūnijs. Muzeja bēniņi

Strādāsim muzeja 4. stāva izstāžu zālēs un 5 stāva Kupolā, kur pētīsim muzeja arhitektūru, konstrukciju un interesantās detaļas. Zīmēsim ar zīmuli un lineālu. Iepazīsimies ar muzeja arhitektu Vilhelmu Neimani, viņa idejām un skicēm. Pēcpusdienā iejutīsimies arhitektu lomā un būvēsim ēku nodarbību telpā.

 

14. jūnijs. Muzeja terases

Uz terases vērosim neparasto muzeja kupolu un pilsētu no augšas, centīsimies to uzzīmēt. Pēcpusdienā paciemosimies pie restauratoriem un pētīsim, kā viņi strādā muzeja pazemes daļā.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Nodarbības piemērotas bērniem no 6 līdz 13 gadu vecumam.

 

NORISES VIETA:

Pirms nodarbības pulcēšanās pie muzeja kases.

 

DARBNĪCAS CENA:

5,00 EUR no personas

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

Visi materiāli tiks nodrošināti uz vietas. Līdzi ieteicams ņemt priekšautu. Saulainā laikā ieteicams ņemt līdzi galvassegu un saulesbrilles.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās (norādot kontakttālruni). Maksimālais dalībnieku skaits grupā: 15 bērni.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461