Mākslas muzeja Brīvprātīgā darba programma

Mākslas muzeja Brīvprātīgā darba programma tās dalībniekiem sniedz ekskluzīvu iespēju iepazīt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības, to aktuālās izstādes, ikdienas darbu un aizkulises.

Tāpat Mākslas muzeja brīvprātīgie, iesaistoties muzeja darbībā un apmeklējot programmas piedāvātās apmācības, papildina zināšanas par mākslu, gūst pieredzi, kuplina savu paziņu loku un arī veic sabiedriski lietderīgu darbu, palīdzot darīt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju pieejamāku sabiedrībai, veicinot dialogu starp muzeju un sabiedrību.

 

SAŅEMTIE APBALVOJUMI

  • Muzeju biedrības balva „Zelta puteklis” nominācijā „Mūžizglītības projekts muzejā 2011”;
  • Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmas projektu kvalitātes balva „Spārni 2013” nominācijā „Grundtvig Senioru brīvprātīgais darbs”;
  • Muzeju biedrības balva „Zelta puteklis” nominācijā „Mūžizglītības projekts muzejā 2014”;
  • „Gada brīvprātīgais 2014” Herta Jansone;
  • Muzeju biedrības balva „Zelta puteklis” nominācijā „Gada brīvprātīgais 2016” Jausmai Kalējai;
  • “Gada brīvprātīgais 2017” Necita Pundure;
  • “Gada brīvprātīgais 2019” Nora Gavare.

 

VĒSTURE

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja brīvprātīgā darba programma ar sākotnējo nosaukumu Muzeja Vēstneši tika izveidota 2009. gadā, reaģējot uz globālās krīzes izraisītajām dzīves līmeņa pārmaiņām Latvijā. Tādējādi muzejs sniedza iespēju bezmaksas apmeklēt kultūras pasākumus cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, kā arī veidoja atgriezenisko saiti ar apmeklētājiem. Muzeja vēstneši sāka iesaistīties arī dažādās citās muzeja aktivitātēs, pildot ne vien „vēstīšanas” funkciju, bet arī veicot praktiskus darbus muzeja darbības uzlabošanai.  Eiropas brīvprātīgā darba gadā (2011) programmai pievienojās daudzi jauni dalībnieki, kuri muzeja darbību uzlabo un bagātina ar savām intelektuālajām prasmēm, kā arī aktīvi vēstot un ziņojot apkārtējiem par visu labo un interesanto, kas muzejā notiek.

 

Vairāk informācijas par Mākslas muzeja Brīvprātīgā darba programmu bukletā.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Undīne Perse-Vilerte, Brīvprātīgā darba programmas koordinatore

T: (+371) 67 324461

E: undine.vilerte@lnmm.lv