Ģimenes soma

Ģimenes soma - piedāvājums ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem, kas muzeja apmeklējumu padarīs par aizraujošu piedzīvojumu.

Somā atrodas attīstošas un uz taktilu pieredzi orientētas spēles un uzdevumi, kas tematiski saistīti ar muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā redzamajiem mākslas darbiem. Pētot somas saturu, bērni gūst pirmos priekšstatus par mākslas valodu un tiek iedrošināti tuvāk aplūkot detaļas. Piemēram, somā atrodas īpaši nodrukātas Vilhelma Purvīša gleznu reprodukcijas, kuras aptaustot, bērni mēģina izprast, kas ir faktūra. Puzle ar atbilstošo siluetu savietošanu, aicina vērīgāk aplūkot cilvēku pozas mākslas darbos. Tēlniecības materiālu dažādību rosina atklāt uzdevums, kurā Teodora Zaļkalna, Emīla Meldera un Ojāra Feldberga skulptūrām jāatrod attiecīgais akmens paraugs.

 

Ar spēlēm var darboties bērni sākot jau no divu gadu vecuma, savukārt vecākiem soma piedāvā vērtīgi un izzinoši pavadīt laiku kopā ar bērniem, veidot kopīgas sarunas un gūt jaunus iespaidus mākslas iepazīšanas procesā.

 

Ģimenes somas bez maksas uz muzeja apmeklējuma laiku var saņemt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Info punktā (2. stāvā; Jaņa Rozentāla laukumā 1). Uz vienu pieaugušo tiek izsniegtas ne vairāk kā trīs somas. Pēc muzeja apskates somas jānodod atpakaļ muzeja Info punktā.

 

PRAKTISKA INFORMĀCIJA

Ar bērnu ratiņiem ēkā visērtāk var iekļūt pa ieeju no Esplanādes parka puses.

Ģimeņu ērtībai ir pieejams lifts, ar kuru var nokļūt piecos muzeja stāvos.

Bērnu pārtinamais galdiņš atrodas pirmajā stāvā.

Muzeja restorāns piedāvā bērnu ēdienkarti.

 

ĢIMENES BIĻETE

Visa muzeja apskate 1 pieaugušajam ar 1–4 bērniem vai vienai daudzbērnu ģimenei: 5,00 EUR.

Visa muzeja apmeklējums 2 pieaugušajiem ar 1–4 bērniem: 7,00 EUR.

 

PAPILDU  INFORMĀCIJA:

Baiba Grīnberga, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības darba vadītāja

 

Projekts „Ģimenes soma“ tapis sadarbībā ar Biedrību “DROŠI un KOŠI”, uzņēmumiem “PURPURS” un “Ducis Variations”, Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

 

PROJEKTA GALVENAIS ATBALSTĪTĀJS:

 

Saistītās galerijas