Nosaukumam nav nozīmes
Laikmetīgās mākslas izstāde
No 2017. gada 7. oktobra līdz 19. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Nosaukumam nav nozīmes”, kas reprezentē 32 Latvijas mākslinieku jaunus darbus.

 

 

 

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā izstāde ir saturiska pieturvieta ceļā uz mecenātu līdzfinansēto Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi, kura mērķis – atspoguļot laikmetīgās mākslas un vizuālās kultūras mijiedarbības procesus Baltijas jūras reģionā, īpaši uzsverot Latvijas mākslinieku lomu muzeja satura radīšanā. Apmeklētājiem muzejs durvis vērs jau 2021. gadā.

 

Izstādē “Nosaukumam nav nozīmes” tiek parādīts 32 Latvijas mākslinieku veikums, pašreizējā darba procesa fiksācijas punkti. Viņus interesē tas, ko mākslā pasaka kolēģi un tas, kas notiek izstāžu vietās “LOW”, “kim?” vai “427”. Arī tas, kas ir aktuāls pasaules mākslas kopainā. Vairākiem autoriem ir ievērojama starptautisku izstāžu pieredze, bet citiem tāda noteikti būs.

 

Projektā piedalās Monta Andžejevska, Vents Āboltiņš, Katrīna Čemme, Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo, Kaspars Groševs, Indriķis Ģelzis, Jānis Klaučs, Ģirts Korps, Maija Kurševa, Ieva Kraule, Andrejs Lavrinovičs, mākslinieku apvienība “3/8” (Jānis Dzirnieks, Jānis Krauklis, Rihards Rusmanis un Kristiāna Marija Sproģe), mākslinieku grupa “F5” (Līga Marcinkeviča, Mārtiņš Ratniks un Ieva Rubeze), Darja Meļņikova, Anta Pence, Ojārs Pētersons, Kaspars Podnieks, Krišs Salmanis, Alise Sondore, Līga Spunde, Klāvs Upaciers, Evita Vasiļjeva, Oskars Veilands, Lidija Zaneripa, Brigita Zelča-Aispure un Armands Zelčs.

 

Izstādes dalībniekus vieno noteikts domāšanas veids, izglītība un regulāra sadarbība vairāku gadu garumā. Visi mākslinieki kādā savas dzīves posmā studējuši Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā pie profesora Ojāra Pētersona. Nereti viņu darbus var raksturot kā asprātīgus vai ironiskus, un noteikti jēgpilnus, kam piemīt trenētas domas klātesamība. Mākslinieki pielieto plašu mediju klāstu – no zīmējuma, video un fotogrāfijas līdz objektiem un instalācijām, radot jaunus iespējamās eksistences vektorus.

 

“Izstāde veidota bez kuratora diktētā rāmja. “Nosaukumam nav nozīmes” var tikt pārfrāzēta kā “domai nav nosaukuma”. Autorus interesē uztveres paradoksi, satura atkarība no konteksta, valodas un tēla attiecības. Ikviens mākslas darbs ir kādas ilgstošas refleksijas rezultāts, kuram ir sakars ar mūsdienām un laikmetīgo mākslu. Nejaušība nav viņu vadmotīvs, taču nejaušību pilna ir dzīve, kas iezogas viņu daiļradē,” stāsta projekta idejas autori.

 

Izstāde tapusi ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. “Nosaukumam nav nozīmes” ir viens no diviem projektiem, kas 2015. gadā uzvarēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izsludinātajā atklātā izstāžu projektu konkursā.

 

Skatītājiem būs pieejams bezmaksas ceļvedis.

 

 

IZSTĀDES IDEJAS AUTORI:

Ojārs Pētersons, Līga Marcinkeviča, Maija Kurševa

 

IZSTĀDES KOORDINATORE LNMM:

Laura Okdaldere, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore

 

#nosaukumamnavnozimes

Saistītie pasākumi
news-image
06 Okt 13:00
PRESES SKATE izstādē “Nosaukumam nav nozīmes”
Piektdien, 2017. gada 6. oktobrī, plkst. 13.00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses skati Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1), kurā tiks prezentēta laikmetīgās mākslas izstāde “Nosaukumam nav nozīmes”. Pulcēšanās LNMM galvenās ēkas -1. stāva foajē
news-image
08 Okt 15:00
SARUNAS MUZEJĀ: Nosaukumam nav nozīmes. Laikmetīgās mākslas izstāde
Svētdien, 2017. gada 8. oktobrī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina uz “Sarunu muzejā” jaunatklātajā laikmetīgās mākslas izstādē “Nosaukumam nav nozīmes”. Projekta autori, mākslinieki Līga Marcinkeviča, Ojārs Pētersons, Maija Kurševa stāstīs par izstādes ieceri, tajā paustajām idejām un kopā ar citiem projekta dalībniekiem dalīsies savās pārdomās par aktuālajām norisēm mākslā.
news-image
13 Okt 17:00
Radošā darbnīca bērniem: Doma un radīšana
2017. gada 13. oktobrī plkst. 17.00 LNMM galvenajā ēkā laikmetīgās mākslas izstādē “Nosaukumam nav nozīmes” norisināsies radošā darbnīca bērniem “Doma un radīšana”.
news-image
13 Okt 18:00
RUNĀ MĀKSLINIEKS: Nosaukumam nav nozīmes. Laikmetīgās mākslas izstāde
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un izstādes “Nosaukumam nav nozīmes” veidotāji trīs piektdienu vakarus oktobrī un novembrī aicina uz tikšanos “Runā mākslinieks” ar izstādē eksponēto darbu autoriem.
news-image
20 Okt 17:00
Radošā darbnīca 14+
2017. gada 20. oktobrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā laikmetīgās mākslas izstādes “Nosaukumam nav nozīmes” ietvaros notiks radošā darbnīca pieaugušajiem un bērniem no 14 gadu vecuma.
news-image
25 Okt 12:00
Seminārs skolotājiem: Jaunākais Latvijas laikmetīgajā mākslā
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina skolotājus pieteikties uz semināru “Jaunākais Latvijas laikmetīgajā mākslā”, kas notiks 25. oktobrī plkst. 12.00 izstādē “Nosaukumam nav nozīmes”.
news-image
03 Nov 17:00
Radošā darbnīca 14+
2017. gada 3. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā laikmetīgās mākslas izstādes “Nosaukumam nav nozīmes” ietvaros notiks radošā darbnīca pieaugušajiem un bērniem no 14 gadu vecuma.
news-image
10 Nov 17:00
Radošā darbnīca bērniem: Doma un radīšana
2017. gada 10. novembrī plkst. 17.00 LNMM galvenajā ēkā laikmetīgās mākslas izstādē “Nosaukumam nav nozīmes” norisināsies radošā darbnīca bērniem “Doma un radīšana”.
news-image
17 Nov 17:00
Radošā darbnīca 14+
2017. gada 17. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā laikmetīgās mākslas izstādes “Nosaukumam nav nozīmes” ietvaros notiks radošā darbnīca pieaugušajiem un bērniem no 14 gadu vecuma.
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas