No Pikaso līdz Kūnsam
Mākslinieku radītas rotas no mākslas kolekcionāres Diānas Venē kolekcijas
No 2017. gada 4. novembra līdz 3. decembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma kultūras un mākslas portāla “Arterritory.com” organizētā izstāde “No Pikaso līdz Kūnsam”, kurā varēs aplūkot 60 pasaulslavenu mākslinieku radītās rotas no franču mākslas kolekcionāres Diānas Venē krājuma.

Šī ekspozīcija ne tikai atklāj izcilus mākslas darbus, bet vienlaikus koncentrētā formātā piedāvā iepazīt 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta aktuālās mākslas procesa spilgtas personības, kam bijusi izšķirīga loma šodienas mākslas tēla veidošanā. Viņu vidū ir Pablo Pikaso, Alberto Džakometi, Žoržs Braks, Salvadors Dalī, Roberts Indiana, Luīze Buržuā, Sols Levits, Roberts Raušenbergs, Lučio Fontana, Bernārs Venē, Vims Delvojs, Rojs Lihtenšteins, Andress Serano, Džefs Kūnss, Anišs Kapūrs un citi autori.

 

Kopumā krājumā, kas tapis vairāk nekā divdesmit gadu laikā, ietilpst turpat 200 vienību, no kurām aptuveni 170 būs skatāmas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē. Diāna Venē (Diane Venet) pati savu kolekciju dēvē par “intīmo muzeju”. Ne vien tāpēc, ka tā ir tik kompakta, ka satilpināma pāris kastēs, bet arī tālab, ka mākslinieku radītās rotas savā dziļākajā būtībā ir atslēga, kas ļoti īpašā veidā savieno privāto un mākslas vēsturi. Šo darbu formālo pusi visprecīzāk spēj raksturot apzīmējums “mazo formu objekti”. Var teikt, ka tie ir katra pārstāvētā autora savdabīgi rokraksta paraugi, kuriem pielietojamība un nosacītā valkājamība piešķir vēl papildus piedzīvojumu. Tās ir miniatūras skulptūras, mākslas vēstures hrestomātisku personību un šodienas laikmetīgās mākslas slavenāko pārstāvju sentimentāli sānsoļi, uz kuriem meistarus nereti pamudinājušas pavisam personiskas viņu dzīves epizodes.

 

Ekspozīcijas kontekstā zīmīga loma pieder tās arhitektoniskajam tēlam, kura autors ir Latvijā pazīstamais dizaineru duets “Mare&Rols” (Rolands Pēterkops un Mārīte Mastiņa). Arī viņu daiļradē būtiska vieta atvēlēta eksperimentiem, izaicinājumiem un robežu šķērsošanai – vienmēr paturot prātā laikmeta un realitātes aktuālo kontekstu. Izstādes dizains izstrādāts ar mērķi apliecināt eksponēto objektu unikalitāti, paralēli akcentējot to intimitāti. Patiesībā tā ir monumentāla instalācija, kur saturiskais vēstījums virzīts uz mērķi padarīt rotas par svarīgu un neatņemamu daļu no scenogrāfijas un vienotās idejas.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Diāna Venē (Diane Venet), mākslas kolekcionāre

 

PROJEKTA KONCEPTS un REALIZĀCIJA:

Una Meistere, Daiga Rudzāte

 

IZSTĀDES PRODUCENTS:

Arterritory.com

 

IZSTĀDES DIZAINS:

“Mare&Rols” (Rolands Pēterkops un Mārīte Mastiņa)

 

IZSTĀDES KOORDINATORE LNMM:

Astrīda Rogule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja

Saistītie pasākumi
Saistītās preses relīzes