Piedāvājums skolām
Nodarbības un darba lapas izstādē Nosaukumam nav nozīmes

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina skolas uz nodarbībām laikmetīgās mākslas izstādē “Nosaukumam nav nozīmes”

Līdz 19. novembrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ir skatāma izstāde “Nosaukumam nav nozīmes”, kur sevi reprezentē 32 Latvijas mākslinieki. Darbu radīšanai viņi lietojuši plašu mediju klāstu – no zīmējuma, video un fotogrāfijas līdz objektiem un instalācijām. Autorus interesē uztveres paradoksi, satura atkarība no konteksta, valodas un tēla attiecības. Ikviens mākslas darbs ir kādas ilgstošas refleksijas rezultāts, kuram ir sakars ar mūsdienām un laikmetīgo mākslu.

 

Nodarbības skolēniem

 

Ūdenszīmes. 4.-12. klase

Iedvesmojoties no Maijas Kurševas videodarba, kur redzama gleznošana ar ūdeni, veidosim sarunas ar skolēniem par mākslas darba radīšanas procesu un idejas vizualizēšanu. Nodarbības laikā tiks apskatīta izstāde un pēc tam veidoti ūdens zīmējumi uz izstāžu zāles grīdas, vērojot, kā radītie mākslas tēli iesūcas muzeja ēkā.

Maksimālais dalībnieku skaits grupā – 15.

 

Komposts. Vidusskolēniem

Pēc izstādes apskates dalībnieki veidos savu radošo darbu, kurā apkopoti iepriekš uzkrāti iespaidi. Iesakām skolniekiem uz nodarbību ņemt līdzi to, kas kļuvis lieks un varētu izmest ārā, bet ko vēl var transformēt jaunā mākslas objektā.

Maksimālais dalībnieku skaits grupā – 15.

 

Izstādē pieejamas darba lapas vecāko klašu skolēniem (7.-12. klasei).

Izstādes mākslinieki ļauj brīvi interpretēt savus darbus. Uzdevumi darba lapās sniedz ierosmi pārdomām un jautājumiem, kurus risināt un analizēt arī pēc izstādes apmeklējuma.

Darba lapas pieejamas bez maksas, lūgums līdzi ņemt parasto zīmuli.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

DARBNĪCAS CENA:

2,00 EUR no personas

Dalībnieku skaits ierobežots

  

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

Saistītās izstādes