SARUNAS MUZEJĀ: Purvīša balva. Tikšanās ar māksliniekiem Pauli Liepu, Ievu Epneri, Rasu un Raiti Šmitiem
image
24.03.2019 12:00
Svētdien, 2019. gada 24. martā, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) aicina uz "Sarunām muzejā" Purvīša balvas nominantu izstādē. Pasākuma īpašie viesi – Purvīša balvas 2019 finālisti Paulis Liepa, Ieva Epnere, Rasa un Raitis Šmiti.

Sarunu vadīs LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātaja, Purvīša balvas 2019 neatkarīgo ekspertu darba grupas vadītāja Astrīda Rogule, kura apmeklētājus iepazīstinās ar uzaicinātajiem autoriem, viņu radošajiem sasniegumiem, kā arī, uzdodot jautājumus, rosinās klātesošos iesaistīties viedokļu apmaiņā. Šīs sarunas četri dalībnieki iepazīstinās ar sava darba ieceri, tapšanas procesu un vēstījumu.

 

Paulis Liepa balvai nominēts par izstādiDaiļo mākslu kabinets” Mūkusalas Mākslas salonā,  Ieva Epnere – par personālizstādi Dzīvo atmiņu jūra” kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Rasa Šmite un Raitis Šmits – par izstādiMikropasauļu svārstības” RIXC mākslas galerijā.

 

Purvīša balvas nominantu izstāde ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas laikmetīgajā mākslā. 2019. gada ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto- un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa “Orbīta”. Purvīša balvas finālistu skate ļauj iepazīt gan mākslas procesa aktuālo kopīgo ainavu, gan arī atšķirīgu mākslinieku radīto individuālo pasauļu daudzveidību.

 

Sestā Purvīša balva tiks pasniegta 2019. gada 12. aprīlī īpašā ceremonijā mākslas centrā “Zuzeum”. Laikā no ekspozīcijas atklāšanas līdz laureāta nosaukšanai apmeklētājiem būs iespēja balsot arī par savu favorītu, kas tāpat kā balvas ieguvējs taps zināms Purvīša balvas 2019 ceremonijā.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:
ieejas biļete izstādē

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas