SARUNAS MUZEJĀ: Tikšanās ar Purvīša balvas 2019 finālistiem – mākslinieku ROMĀNU KOROVINU un tekstu grupu “ORBĪTA” (RU)
28.04.2019 12:00
Svētdien, 28. aprīlī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina uz tikšanos ar Purvīša balvas 2019 finālistiem – mākslinieku Romānu Korovinu un tekstu grupu “Orbīta”. “Sarunā muzejā” piedalīsies arī mākslas zinātniece, Purvīša balvas 2019 neatkarīgo ekspertu darba grupas vadītāja Astrīda Rogule.

Tikšanās laikā katrs mākslinieks plašāk pastāstīs par sava Purvīša balvai 2019 nominētā darba ieceri, tapšanas procesu un vēstījumu. Sarunu vadīs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja, Purvīša balvas 2019 neatkarīgo ekspertu darba grupas vadītāja Astrīda Rogule, kura apmeklētājus iepazīstinās ar uzaicinātajiem autoriem, viņu radošajiem sasniegumiem, kā arī, uzdodot jautājumus, rosinās klātesošos iesaistīties viedokļu apmaiņā.

 

PAR DALĪBNIEKIEM

Romāns Korovins (1973) Purvīša balvas 2019 finālam tika izvirzīts par personālizstādi “Meistara Vu un Meistara Lī satori” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā (23.03.–13.05.2018.). Mākslinieks ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā (1997). Kopš 1996. gada strādā kā mūzikas un reklāmas video režisors. Mākslas praksē Korovins fokusējies uz glezniecību, fotogrāfiju, zīmējumu, video, instalāciju un dažādām jauktām tehnikām. Viņa darbu stilam raksturīgs precīzs vērojums, vizuāli paradoksi un absurdas loģikas spēles. Izstādēs Romāns Korovins piedalās kopš 1991. gada, viņa darbi bijuši eksponēti daudzās Eiropas valstīs, kā arī ASV.

 

Tekstu grupa “Orbīta” (Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs) balvai nominēta par izstādi “No kā rodas dzeja?” peldošajā mākslas galerijā “Noass” (16.05.–14.07.2018.). “Orbīta” ir dzejnieku un multimediju mākslinieku apvienība, kas dibināta 1999. gadā Rīgā. Tajā apvienojušies Semjons Haņins, Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs un Sergejs Timofejevs. Grupas darbības profils ir ārkārtīgi plašs – literāti izdod bilingvālas grāmatas un multimediju ierakstus, publicē “Orbītas” dalībnieku un daudzu citu autoru dzeju, prozu un fotodarbus, organizē dzejas video, laikmetīgās mākslas un multimediju izstādes un festivālus. Gan individuāli, gan grupā ar saviem darbiem piedalās visdažādākajos ar literatūru un vizuālo mākslu saistītos pasākumos Latvijā un starptautiskajā apritē.

 

Saruna notiks krievu valodā.

 

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieejas biļete izstādē.

Pieaugušajiem – 3,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,00 EUR.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes