TIKŠANĀS AR FOTOGRĀFU Gunāru Bindi
17.05.2019 16:00
No 2019. gada 14. maija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāmi jaunieguvumi fotogrāfiju kolekcijā – Gunāra Bindes un Gunāra Janaiša darbi. Piektdien, 17. maijā, plkst. 16.00 Gunārs Binde viesosies muzejā ar lekciju par savu daiļradi.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas otrā stāva labajā spārnā šobrīd esošo fotogrāfiju ekspozīciju, kurā ir Egona Spura, Māras Brašmanes, Zentas Dzividzinskas, Andreja Granta, Intas Rukas un Gvido Kajona darbi, papildinās Gunāra Bindes un Gunāra Janaiša 12 fotogrāfijas.

 

Gunāra Bindes sešu fotogrāfiju sērija “Meitene ar krustiņu. Sarmīte Sīle” ir leģendārs projekts Latvijas fotomākslas vēsturē, kas tapis sešdesmit gadu garumā – 1963., 1973., 1983.,1993., 2003. un 2013. gadā fotografējot Latvijā labi zināmās mākslas zinātnieces Sarmītes Sīles (1945–2018) aktu. Sarmīte Sīle mūžībā devās pagājušajā gadā, viņa ir pazīstama Latvijas Televīzijas mākslas raidījumu redaktore un vadītāja. Daudzi no Sarmītes Sīles raidījumiem par mākslas dzīves notikumiem 20. gadsimta 70.–90. gados veido Latvijas Televīzijas videoarhīva zelta fondu.

 

Gunāra Bindes cikls ir stāsts par pārmaiņām sievietē, viņas ķermenī, ko, gadiem ejot, pašai pieņemt ir arvien grūtāk. Tas, kā mākslinieks kopā ar modeli risinājis pēdējo, 2013. gadā uzņemto fotogrāfiju, lai paliek noslēpums.

 

Gunāra Janaiša fotogrāfijās, ko apmeklētāji ieraudzīs jaunajā ekspozīcijas papildinājumā, iemūžinātas Latvijas mākslā nozīmīgas personības – Boriss Bērziņš, Jānis Pauļuks, Džemma Skulme, Egons Spuris, Līvija Endzelīna un Aija Zariņa. Uzņēmumos notvertā sejas izteiksme, žests, poza pārsteidzoši trāpīgi atklāj attēloto mākslinieku raksturu un ekspresiju.

 

IEEJA BRĪVA

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Konferenču zālē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Dr. art. Elita Ansone, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas

ARSENĀLS vadītāja (20. gs. 2. puse – 21. gs.)

T: (+371) 67 357521

E: Elita.Ansone@lnmm.lv

 

Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes