Zaļā zīmēšana pieaugušajiem
Izstādē ZAĻŠ / Atmaskots
image
30.08.2019 17:30
Augustā aicinām uz zīmēšanas nodarbībām pieaugušajiem Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā izstāžu zālē, kurā noris starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”.

Izstādē autori veido jaunas attiecības ar dabu un vizuāli “izskaitļo”, cik zaļš ir mežs gada griezumā, rekonstruē 18. gadsimta slaveno “Parīzes zaļo” krāsu, kas tika izmantota glezniecībā un tekstilrūpniecībā, bet kuras sastāvā bija arsēns, kā arī pētī fizikālas parādības, tādas kā pēdējais stars, saulei rietot.

 

Zīmēšanas nodarbībās pēc izstādes apmeklējuma analizēsim dabu un zaļo apkārtējā vidē un mākslas darbos.

 

Nodarbība 23. augustā:

Amerikāņu gleznotājs Endrjū Vaiets (Andrew Wyeth) 1948. gadā radījis  ikonisko gleznu “Kristīnas pasaule” (Christina’s World). Gleznā attēlota sieviete, kura, sēžot pļavas vidū, tiecas uz māju pie horizonta. Kāds ir tās noslēpums? Kas liek skatienam aizkavēties pie šī darba un kādēļ tas izraisa tik spēcīgas emocijas skatītājā? Iedvesmojoties no gleznas, apgūsim kompozīcijas veidošanas principus – zīmēsim savu skatu pāri zāles laukam. Atklāsim, kā attēlot ainavu un objektus tajā, izmantojot perspektīvas likumsakarības. Formāts – A1.

 

Nodarbība 30. augustā:

Iedvesmojoties no izstādē “Zaļš / Atmaskots” un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā aplūkojamajiem darbiem, pievērsīsimies ainavas un citu dabas formu attēlojumam. Izmēģināsim neierastu tehniku – ar ogli zīmēsim uz gruntēta A5-A4 dēlīša. Katram tiks dota iespēja izveidot savu mākslas darbu vienā nodarbībā. 

 

NORISES LAIKS:

23. un 30. augusts

Plkst. 17:30-19:30 

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Nodarbības piemērotas pieaugušajiem. Priekšzināšanas nav nepieciešamas

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MATERIĀLI LĪDZŅEMŠANAI:

Priekšauts vai darba apģērbs, kas var tikt nosmērēts ar krāsu.

Pārējie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

 

DARBNĪCAS CENA:

10,00 EUR no personas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Maksimālais dalībnieku skaits grupā: 20 personas.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Informējam, ka Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: ekskursijas@lnmm.lv.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes