VIDEO PROJEKTA ATKLĀŠANA: Viena fotogrāfa stāsts
27.11.2019 12:00
Trešdien, 2019. gada 27. novembrī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar advokātu biroju “Ellex Kļaviņš” aicina mediju pārstāvjus uz video projekta “Viena fotogrāfa stāsts” atklāšanas pasākumu, kas notiks LNMM galvenās ēkas bibliotēkā (Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 11.30–12.00

 

Mediju pasākumā piedalīsies:

  • Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore – runās par projekta konceptu un nepieciešamību;
  • Līga Mervina, “Ellex Kļaviņš” vadošā partnere – plašāk pastāstīs par “Viena fotogrāfa stāsta” atbalsta motivāciju un ilggadējo sadarbību ar LNMM;
  • Dr. art. Elita Ansone, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas ARSENĀLS vadītāja (20. gs. 2. puse – 21. gs.) – iepazīstinās ar muzeja fotogrāfijas kolekcijas izveidi un attīstību;
  • Māra Brašmane, fotogrāfe – akcentēs projekta aktualitāti un nozīmi no savas kā mākslinieces perspektīvas;
  • citi projekta dalībnieki.

 

Pēc uzrunām notiks “Viena fotogrāfa stāsta” video pirmizrāde, kam sekos iespēja uzdot jautājumus projekta īstenošanā iesaistītajām personām.

 

PAR VIDEO PROJEKTU “VIENA FOTOGRĀFA STĀSTS”

“Viena fotogrāfa stāsts” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotam sadarbības projektam, kas 2017. gadā uzsākts kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts” un nu ieguvis paplašinājumu.

 

“Viena fotogrāfa stāsts” ir izglītojošs projekts 8 video mini-sērijās par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajām 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta mākslas fotogrāfijām un to autoriem. LNMM fotogrāfijas kolekcija koncentrējas uz to fotogrāfu darbiem, kuru vārdi kļuva plaši pazīstami 80. gados un jo īpaši 90. gados – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

 

Lai raksturotu šo periodu, izvēlēti astoņi autori un viņu LNMM ekspozīcijā pārstāvētie darbi: Andrejs Grants (1955), Inta Ruka (1958), Egons Spuris (1931–1990), Māra Brašmane (1944), Gvido Kajons (1955), Zenta Dzividzinska (1944–2011), Gunārs Janaitis (1934) un Gunārs Binde (1933). Ar personīgiem stāstiem par fotogrāfiju tapšanas vēsturi, to radīšanas laiku, idejām, tematiskajām līnijām un tēliem iepazīstina paši autori vai viņu daiļradei tuvi cilvēki – Latvijas fotomākslas ievērojami pārstāvji.

 

“Viena fotogrāfa stāsts” video latviešu, krievu un angļu valodās ikvienam interesentam būs pieejams muzeja mājas lapā www.lnmm.lv, LNMM mobilajā lietotnē, “YouTube” kanālā, Facebook lapā, kā arī interneta ziņu portālā “Delfi”.

 

PROJEKTA GALVENAIS ATBALSTĪTĀJS:

 

PROJEKTA IDEJA:

 

PROJEKTA GALVENAIS MEDIJU PARTNERIS:

 

 

PROJEKTA DARBA GRUPA:

Anna DzeneAgnese TambakaLaura DravnieceAnete Straume-BergaEduards Dorofejevs / 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas